PŚ w skokach: Punkt Kamili Karpiel, wygrana Niki Kriznar

Kamila Karpiel zajęła 30. miejsce w Pucharze Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie.

Nika Kriznar wygrała czwartkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Słowenka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Z Polek najlepiej spisała się Kamila Karpiel, która zajęła 30. miejsce.

Kriznar skoczyła 92 i 91 m. O 2,8 pkt wyprzedziła Japonkę Sarę Takanashi (88 i 93,5 m). Trzecie miejsce ze stratą 5,6 pkt zajęła Norweżka Silje Opseth (85 i 95,5 m).

Karpiel uzyskała 76 oraz 75 m i za 30. miejsce zdobyła swój pierwszy w tym sezonie punkt.

Druga z Polek Anna Twardosz odpadła po pierwszej serii. 69 m dało jej 39. pozycję.

W "generalce" Kriznar o 45 pkt wyprzedza Takanashi. Twardosz jest 43., a Karpiel i Kinga Rajda ex aequo na 46. miejscu.

O godzinie 14.30 rozpocznie się prolog rywalizacji mężczyzn. Pierwotnie miały być w tym czasie kwalifikacje do piątkowego konkursu, ale na liście startowej jest mniej niż 50 skoczków i nie ma potrzeby ich rozgrywania.

W piątek odbędzie się także indywidualny konkurs kobiet, a na sobotę zaplanowano jedyne w sezonie zmagania drużyn mieszanych.

Rywalizacja w Rasnovie jest ostatnią przed rozpoczynającymi się 24 lutego w Oberstdorfie mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym.