Blanka Vlasić zakończyła karierę (ZDJĘCIA)

Inne
Blanka Vlasić zakończyła karierę (ZDJĘCIA)
fot. PAP
Blanka Vlasić

Trapiona kontuzjami słynna chorwacka skoczkini wzwyż Blanka Vlasic, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, ogłosiła zakończenie kariery – poinformowały w piątek tamtejsze media.

O swojej walce o zdrowie, o nadziejach i rozczarowaniach związanych z próbą powrotu do sportu Vlasić opowiedziała w specjalnym liście do "przyjaciół lekkiej atletyki i kibiców". Przyznała, że bardzo liczyła, że znów będzie rywalizowała z najlepszymi, ale okazało się to niemożliwe. "Jestem dumna z kariery, ale to już koniec" – podsumowała zawodniczka, której trenerem był ojciec Josko Vlasic.

 

Pochodząca ze Splitu 37-letnia Vlasić zdobyła m.in. srebro igrzysk w Pekinie (2008 rok) i brąz w Rio de Janeiro (2016), dwa tytuły mistrzyni świata (2007, 2009), srebro MŚ (2011, 2015) oraz złoto ME (2010).

 

Jej rekord życiowy wynosi 208 cm i to jest drugi wynik w historii tej konkurencji; od 1987 roku rekord świata należy do Bułgarki Stefki Kostadinowej - 209 cm. Aż 165 razy (w 106 konkursach) Chorwatka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości dwóch metrów. Wybierana była najlepszą lekkoatletką globu i kontynentu.

 

Na kolejnych stronach zdjęcia Blanki Vlasić.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie