NHL: To była zemsta. Toronto Maple Leafs wysoko wygrali z Ottawa Senators

Najlepszy zespół obecnego sezonu ligi NHL Toronto Maple Leafs wygrał z najsłabszym Ottawa Senators 7:3. To był nie tyle rewanż, co wręcz zemsta za niespodziewaną, poniedziałkową porażkę Klonowych Liści z Senatorami. Amerykański hokeista triumfatorów Auston Matthews strzelił dwa gole w pierwszej tercji, zaś w następnej dołożył jeszcze dwie asysty. W tegorocznych rozgrywkach ma już 16 bramek w 17 spotkaniach.

W zaledwie 20 minut, między 11. a 31., zawodnicy Maple Leafs zdobyli aż sześć bramek, przy zaledwie dwóch rywali.

Wyróżnił się też m.in. Joe Thornton, który w wieku 41 lat 231 dni został najstarszym graczem Maple Leafs z trzema punktami w jednym występie w sezonie regularnym - gol i dwie asysty.

W ligowej tabeli drużyna z Toronto zajmuje pierwsze miejsce – 28 punktów (18 spotkań) i o sześć wyprzedza cztery ekipy: Florida Panthers, Boston Bruins, St. Louis Blues, Chicago Blackhawks. Najmniej gier z nich mają “Pantery” – 14. Stawkę 31 klubów zamykają Senators – 9 pkt; zaledwie cztery zwycięstwa w 19 meczach.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja St. Louis Blues z San Jose Sharks (3:2 po dogrywce). Hokeiści Blues bardzo długo przegrywali 1:2, a 39 sekund przed końcową syreną wyrównał Brayden Schenn . W dodatkowym czasie sukces temu zespołowi zapewnił David Perron.

Z kolei Boston Bruins przegrali z New Jersey Devils 2:3, a dwa gole dla "Diabłów" strzelił Kyle Palmieri.