PlusLiga: Amerykański rozgrywający Micah Ma’a w przyszłym sezonie dołączy do GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Amerykański rozgrywający Micah Ma’a w przyszłym sezonie dołączy do GKS Katowice
fot. FIVB

Coraz częściej słyszymy o ruchach transferowych klubów z PlusLigi. Tym razem na kolejny zdecydował się GKS Katowice. Klub z Górnego Śląska na zastępstwo Jana Firleja wybrał amerykańskiego rozgrywającego Micaha Ma’a.

Firlej obecny rozgrywający katowiczan przeniesie się po sezonie do Indykpolu AZS Olsztyn, w związku z tym klub z województwa śląskiego musiał pozyskać następcę polskiego rozgrywającego. Padło na reprezentanta USA.

 

Ma’a rozpoczął karierę siatkarską w Los Angeles, gdzie reprezentował Uniwersytet Kalifornijski - UCLA Bruins. Od 2019 roku przebywa we Francji. Z drużyną Stade Poitevin Poitiers zajmuje 8. miejsce w obecnych rozgrywkach Ligue A. Urodziny na Hawajach rozgrywający ma za sobą również debiut w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W barwach narodowych wywalczył srebrny medal Ligi Narodów oraz brąz Pucharu Świata.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Micah Ma'a (@micahmaa)

 

Zobacz także: Castellani: Moja drużyna lubi wyzwania. Mecz z GKS to "mały finał"

 

23-letni siatkarz dołączy do zacnego grona Amerykanów, którzy mają w swoim siatkarskim CV występy w PlusLidze, bowiem choćby w tym sezonie na naszym podwórku grają: Taylor Sander w Bełchatowie i jego młodszy brat Brenden w Radomiu, Dustin Watten w Katowicach, David Smith w Kędzierzynie-Koźlu, Jeffrey Jendryk w Rzeszowie czy Joshua Tuaniga w Suwałkach.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie