Reprezentant USA Torey Defalco trafi do PlusLigi?

Siatkówka
Reprezentant USA Torey Defalco trafi do PlusLigi?
fot. Cyfrasport
Torey Defalco przyjmujący reprezentacji USA i włoskiego Tonno Callipo Volley.

Amerykański obóz w PlusLidze rośnie w siłę. Kolejnym siatkarzem, który znalazł się na ustach dziennikarzy, jest Torey Defalco. Jak twierdzi zawsze świetnie poinformowany Gian Luca Pasini, amerykański przyjmujący opuści Italię i przeniesie się na polskie parkiety.

Jak co roku polskie kluby dwoją się i troją, by zbudować możliwie najlepszy skład na kolejny sezon. Tym razem do listy kandydatów gry na parkietach plusligowych dołączył Defalco.

 

Zobacz także: PlusLiga: Amerykański rozgrywający Micah Ma’a w przyszłym sezonie dołączy do GKS Katowice

 

Przyjmujący swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w barwach Uniwersytetu Kalifornijskiego - Long Beach State. W 2019 roku 23-latek przeniósł się do Włoch, gdzie od dwóch sezonów reprezentuje drużynę Tonno Callipo Volley. Z powodzeniem, bowiem podopieczni trenera Baldovina Valerio na ten moment z dorobkiem 37 punktów zajmują 5. miejsce w SuperLedze.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tonno Callipo Volley (@tonnocallipovolley)

 

Defalco w dorobku ma występy w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Przyjmujący wraz z drużyną narodową wywalczył m.in. złoty medal Ligi Narodów (2018) czy brąz Pucharu Świata (2019). Nie ominęły go również nagrody indywidualne. W 2019 roku został uznany za najlepszego gracza NCCA w sezonach 2017/18 i 2018/19, a także najlepszym przyjmującym mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tj Defalco (@tjdefalco)

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie