Bundesliga: Niespodzianka we Frankfurcie. Porażka Bayernu, gol Lewandowskiego

Eintracht Frankfurt pokonał u siebie lidera Bundesligi.

Kolejna strata punktów Bayernu Monachium. Tym razem podopieczni Hansiego Flicka przegrali na Commerzbank-Arena z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Jedynego gola dla zespołu mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Piłkarze Eintrachtu mogli wyjść na prowadzenie już w czwartej minucie gry. Strzał Amina Younesa został jednak zablokowany przez defensorów Bayernu. Gol dla gospodarzy padł osiem minut później. Filip Kostić przedarł się lewym skrzydłem, po czym wyłożył piłkę nabiegającemu Daichiemu Kamadzie. Japończyk oddał strzał blisko słupka bramki Manuela Neuera. Piłka zatrzepotała w siatce i zrobiło się 1:0 dla Eintrachtu.

Gracze Adiego Huttera mogli podwyższyć kilka minut później. Younes dostrzegł wysuniętego Neuera i próbował go przelobować strzałem z dystansu. 27-latek nie trafił jednak w bramkę. Wypożyczony z Napoli zawodnik dopiął swego w 31. minucie gry. Najpierw świetnie wywalczył sobie pozycję do strzału na skraju pola karnego, a następnie posłał piłkę pod samą poprzeczkę. Frankfurtczycy mieli już dwa gole przewagi nad gośćmi z Monachium.

Bayern próbował odrobić straty przed przerwą. Dobre okazje do zdobycia gola mieli Eric Maxim Choupo-Moting oraz Kingsley Coman. W końcówce pierwszej połowy trzeciego gola mógł zdobyć Eintracht, ale Neuer powstrzymał strzał Luki Jovicia.

Po przerwie Bawarczycy ruszyli do ataku. W 53. minucie pozycję na skrzydle wywalczył sobie Leroy Sane. Reprezentant Niemiec zagrał w pole karne, gdzie znalazł się niepilnowany Robert Lewandowski. Polak posłał piłkę do siatki. Była to 26. bramka RL9 w tym sezonie ligowym.

Zdobycie gola kontaktowego jeszcze bardziej zmobilizowało mistrzów Niemiec do gry ofensywnej. Dwukrotnie na listę strzelców mógł się wpisać Coman. Za pierwszym razem skutecznie interweniował Kevin Trapp, a za drugim Francuz nieczysto trafił w piłkę.

W 80. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Arbiter musiał skonsultować z wozem VAR decyzję o tym, czy Alphonso Davis dopuścił się przewinienia w polu karnym. Po analizie sędzia stwierdził, że faulu nie było. Bayern próbował doprowadzić do remisu do ostatniej akcji, ale finalnie musiał pogodzić się z porażką. Eintracht pozostaje niepokonany w lidze od 11 grudnia 2020 roku.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 2:1 (2:0)

Bramki: Hamada 12, Younes 31 - Lewandowski 53