NHL: Florida Panthers ograli Detroit Red Wings. To już piąte wyjazdowe zwycięstwo

Hokeiści Florida Panthers doskonale czują się na lodowiskach rywali. Szczególnie tych z Detroit

Hokeiści Florida Panthers odnieśli piąte wyjazdowe zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. W piątkowym spotkaniu pokonali w Detroit zespół Red Wings 7:2. Dwie bramki zdobył Patric Hornqvist, zaś Aleksander Barkov strzelił gola i miał dwie asysty.

Już po pierwszej tercji "Pantery" prowadziły 4:1, między 7. a 16. minutą bramki zdobyli Juho Lammikko, MacKenzie Weegar, Hornqvist i Barkov. Przy stanie 0:3, gola dla "Czerwonych Skrzydeł" strzelił Bobby Ryan. Pod koniec drugiej odsłony na 5:1 podwyższył Aaron Ekblad, zaś w ostatniej strzelono jeszcze trzy bramki.

Florida wygrała cztery z pięciu gier z rywalami z Detroit w tym sezonie. Red Wings ostatni raz u siebie pokonali Panthers przed trzema laty, a potem zanotowali sześć kolejnych porażek.

Zawodnicy Red Wings w jedenastym meczu z rzędu w obecnych rozgrywkach nie strzelili gola w przewadze liczebnej. Takiej złej serii nie mieli od 70 lat.

W innym piątkowym spotkaniu Carolina Hurricanes wygrali z Chicago Blackhawks 5:3. Po dwóch tercjach był remis 2:2, ale na początku trzeciej Hurricanes wykorzystali dwukrotnie grę większą liczbą hokeistów i po trafieniach Martina Necasa w 43. minucie i Nino Niederreitra w 56. odskoczyli na 4:2. Kiedy 104 sekundy później piątego gola strzelił Jaccob Slavin, rezultat był już przesądzony.

W pozostałych meczach z udziałem kanadyjskich drużyn Calgary Flames przegrali z Edmonton Oilers 1:2, a Vancouver Canucks ulegli Winnipeg Jets 0:2.