Serie A: Karol Linetty niedopuszczony do gry i odesłany do domu. COVID?

Karol Linetty nie zagrał w meczu na Sardynii. Musiał wrócić do domu

Karol Linetty nie zagrał w meczu 23. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jego Torino wygrało na wyjeździe z Cagliari 1:0, a reprezentant Polski tuż przed spotkaniem został odesłany do domu. Istnieje bowiem podejrzenie, że Linetty jest zakażony koronawirusem.

Jak poinformowała "La Gazzetta dello Sport", Linetty przyleciał z drużyną na Sardynię, ale w piątek rano miał niejednoznaczny wynik testu na COVID-19 i na wszelki wypadek powrócił prywatnym samolotem do Turynu. Wieczorem miał przejść kolejne badania.

W środę wykryto w ekipie dwa przypadki koronawirusa, ale nie podano nazwisk zakażonych zawodników.

Turyńczycy wygrali bardzo ważny mecz z sąsiadującym w tabeli Cagliari po golu w 76. minucie brazylijskiego obrońcy Bremera i oddalili się od strefy spadkowej, a szansy opuszczenia jej nie wykorzystali ich rywale.

Sebastian Walukiewicz oglądał mecz z ławki rezerwowych gospodarzy, którzy ostatnie zwycięstwo odnieśli 7 listopada w 7. kolejce Serie A.

W innym piątkowym spotkaniu Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, wygrała ze Spezią 3:0. Wszystkie bramki padły po przerwie, a zdobyli je Serb Dusan Vlahovic, Gaetano Castrovilli oraz Francuz Valentin Eysseric. Piłkarze z Florencji awansowali z 16. na 12. miejsce, wyprzedzając m.in. piątkowych przeciwników.

Hitem 23. kolejki będą niedzielne derby Mediolanu. Pierwszy raz od dekady ich stawką będzie pozycja lidera tabeli. Obecnie na czele jest Inter z 50 punktami, a Milan ma o jeden mniej. W roli gospodarzy na San Siro wystąpią "Rossoneri".