Vital Heynen odejdzie z Perugii po sezonie?

Siatkówka
Vital Heynen odejdzie z Perugii po sezonie?
fot. Cyfrasport
Vital Heynen odejdzie z Sir Safety Perugia po zakończonym sezonie.

Według doniesień włoskich mediów przesądzone jest, że Vital Heynen odejdzie po zakończonym sezonie z zespołu Sir Safety Perugia. Belgijski szkoleniowiec nie przedłuży kontraktu i włodarze klubu już szukają następcy na jego miejsce. Wśród kandydatów jest dwóch trenerów z PlusLigi.

Heynen oprócz bycia selekcjonerem naszej kadry, od dwóch lat pracuje z włoskim gigantem, którego największą gwiazdą jest Wilfredo Leon, a od niedawna do drużyny dołączył także Maciej Muzaj. Polski siatkarz zastąpił Aleksandara Atanasijevicia, ale to nie jest jedyne rozstanie z Perugią.

 

"Bez względu na końcowy wynik w tym sezonie, Heynen nie przedłuży umowy z klubem, który rozgląda się za jego następcą" - pisze pianetavolley.net.

 

Zobacz także: Michał Kubiak górą w polskim meczu! Porażka drużyny Bartosza Kurka

 

Kto zatem mógłby zastąpić doświadczonego Belga? Wśród kandydatów wymienia się m.in. legendarnego Bernardo Rezende, Angelo Lorenzettiego czy Marcelo Mendeza. Na liście znajdują się także dwa nazwiska trenerów, którzy obecnie pracują w PlusLidze. Mowa o szkoleniowcu Assecco Resovii Rzeszów, Alberto Giullianim oraz VERVY Warszawa Orlen Paliwa, Andrei Anastasim.

 

Ekipa Perugii pod wodzą Heynena wygrała rundę zasadniczą we włoskiej SuperLedze i czeka na zmagania w fazie play-off. Siatkarze Sir Safety zagrają także w ćwierćfinale Ligi Mistrzów przeciwko Modenie.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie