Marek Siderek: Mam nadzieję, że warunki będą optymalne dla wszystkich

Zimowe
Marek Siderek: Mam nadzieję, że warunki będą optymalne dla wszystkich
fot. PAP
Na co stać Kamila Stocha podczas MŚ w Oberstdorfie?

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W Oberstdorfie nie zabraknie polskich skoczków, którzy powalczą o medale zarówno indywidualnie jak i w drużynie. Czego przed główną imprezą sezonu obawia się Marek Siderek? - Mam tylko nadzieję, że warunki w trakcie zawodów będą optymalne - przyznał dyrektor sportowy PZN w trakcie programu "Polskie Skocznie".

Podopieczni Michala Dolezala w najbliższy piątek - 26 lutego - rozpoczną rywalizację w MŚ w Obestdorfie. Tego dnia odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. Tytułu będzie tam bronić Dawid Kubacki, który przed dwoma laty triumfował w Seefeld. Z jak najlepszej strony będą chcieli zaprezentować się również pozostali reprezentanci z Kamilem Stochem na czele.


- Zawodnicy są gotowi fizyczne, motoryczne i mentalnie. Aktualnie znajdują się w ostatniej fazie bezpośredniego przygotowania startowego. Liczymy, że włączą się do walki o medale oraz miejsca 1-8 w punktacji olimpijskiej - stwierdził Siderek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stefan Hula wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode


Dyrektor sportowy PZN wiąże również nadzieje, że podczas rywalizacji drużynowej wiatr nie będzie rozdawał kart.


- Reprezentacji, które będą chciały stanąć na podium mistrzostw świata jest sporo. Mam tylko nadzieję, że warunki w trakcie zawodów w Oberstdorfie będą optymalne dla wszystkich - podobnie jak miało to miejsce na skoczki normalnej w Rasnovie. Kiedy jeden zawodnik będzie miał natomiast słabsze warunki od rywali to nie skorzysta z prawa aerodynamiki i będzie na straconej pozycji. To są moje jedyne obawy - stwierdził.


Do tej pory polscy skoczkowie zdobyli trzy medale MŚ w konkursach drużynowych. Największy sukces osiągnęli w 2017 roku, kiedy zdobyli złoto w Lahti. Z kolei dwa lala później zajęli czwartą lokatę, przegrywając brąz z Japończykami. Jak będzie tym razem? Czy Biało-Czerwonym uda się wskoczyć na podium?

 


Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze