Mecz godny finału! Grupa Azoty Chemik Police zdobył TAURON Puchar Polski

W wielkim finale TAURON Pucharu Polski siatkarek obrończynie tytułu - Grupa Azoty Chemik Police pokonała Grot Budowlanych Łódź 3:1. Obie ekipy sprawiły widowisko godne finału pełne znakomitych obron i ataków, ale na koniec to mistrzynie Polski cieszyły się z kolejnego trofeum.

Finałowe spotkanie Pucharu Polski rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów. W połowie Chemik przejął inicjatywę na boisku i wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Budowlane nie pozostały bierne, najpierw doprowadziły do remisu (19:19), a następnie wyszły na prowadzenie. W końcówce lepszą passę miały łodzianki (24:22). Natalia Mędrzyk zdobyła jeszcze asa serwisowego (24:23), ale skuteczny atak Moniki Fedusio zakończył inauguracyjną partię 25:23.

Podrażnione policzanki lepiej rozpoczęły drugą odsłonę (7:3). Liderka zespołu Jovana Brakocevic-Canzian, która w premierowej partii prezentowała się poniżej poziomu, którego przyzwyczaiła kibiców (-23% w ataku), zaczęła nadrabiać straty. Do połowy siatkarki z Polic dyktowały warunki na parkiecie. Rywalki wyrównały jeszcze wynik (14:14) i wyszły na prowadzenie (18:16), ale podopieczne Ferhata Akbasa lepiej spisywały się w bloku i drugiej części seta, ponownie przechyliły wynik na swoją korzyść. Obrończynie tytułu wygrały 25:21.

W kolejnej odsłonie żadna z ekip nie dawała za wygraną i gdy jedna wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie, druga chwilę później odrabiała straty. Od stanu 13:13 łodzianki popełniły kilka błędów w ataku, z kolei rywalki kontynuowały skuteczną grę, dzięki temu zawodniczki spod Szczecina wypracowały sobie sporą zaliczkę punktową. Budowlane próbowały jeszcze dogonić Chemik, ale rozpędzone policzanki zdążyły zakończyć partię 25:18.

Po wyrównanym początku w czwartej odsłonie policzanki odskoczyły na pięć punktów (12:7). Po stronie łodzianek pojawiło się sporo błędów własnych, natomiast po stronie policzanek wychodziło wszystko (18:11). Znakomita gra Chemika doprowadziła je do końca seta 25:21 i obrony tytułu Pucharu Polski.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:21, 25:18, 25:18).

MVP: Natalia Mędrzyk

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Weronika Centka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Anna Lewandowska.

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik, Paulina Bałdyga.