PlusLiga: W Radomiu bez niespodzianki. Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Cerrad Enea Czarnych

W niedzielę siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. Drużyna prowadzona przez trenera Andre Gardiniego dzięki wygranej za trzy punkty zapewniła sobie drugie miejsce w sezonie zasadniczym PlusLigi. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Tomasz Fornal.

Nikt nie miał wątpliwości, że w konfrontacji Wojskowych z Pomarańczowymi, ci drudzy są faworytem spotkania. Podopieczni Gardiniego na początku kontrolowali przebieg meczu (14:10), ale w połowie inauguracyjnej partii radomianie na fali doprowadzili do remisu (15:15). W dalszej części toczyli z faworytem wyrównaną walkę (22:22, 23:23). W szeregach gości brylował Tomasz Fornal. Z kolei gracze Dimy Skoryy bardzo dobrze spisywali się w polu serwisowym, dzięki czemu po asie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym secie (24:23). W końcówce rywalizację punkt za punkt (25:25, 26:26: 27:27) wygrali jastrzębianie (29:27).

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry i toczyła się tak do stanu 15:14. W dalszej części seta siatkarze z Jastrzębia-Zdroju totalnie zdominowali rywali (17:14, 19:15, 21:15, 23:17, 24:18). Yacine Louati skutecznym atakiem ustanowił wynik 25:18.

Trzecia partia była nokautem drużyny z Radomia i kropką nad "i" jastrzębian. Siatkarze Skoryy nie potrafili odpowiedzieć na skuteczną grę rywali. Przyjezdni kontynuowali drogę do zwycięstwa i nie pozostawiając złudzeń, wygrali seta 25:15.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 18:25, 15:25).

MVP: Tomasz Fornal

Cerrad Enea Czarni Radom: Bartosz Firszt, Wiktor Josifow, Michał Kędzierski, Dawid Konarski, Lucas Loh, Michał Ostrowski - Mateusz Masłowski (libero) - Daniel Gąsior, Artur Pasiński, Brenden Sander, Bartosz Zrajkowski

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Mohamed Al Hachdadi, Lukas Kampa, Yacine Louati, Łukasz Wiśniewski - Jakub Popiwczak (libero) - Grzegorz Kosok.