Serie A: Piękny gol Piotra Zielińskiego, Napoli w odwrocie (WIDEO)

Piotr Zieliński strzelił gola Atalancie Bergamo

Piotr Zieliński zdobył piątego gola w obecnym sezonie Serie A. SSC Napoli z polskim piłkarzem w składzie przegrało w Bergamo z Atalantą 2:4 i jest coraz niżej w tabeli.

Mecz w Bergamo potwierdził, że Napoli w ostatnich tygodniach szczególnie słabo sobie radzi w roli gości. Niedzielna porażka jest już szóstą z rzędu na obcych boiskach łącznie we wszystkich rozgrywkach. Poza tym piłkarze mającego coraz słabszą pozycję trenera Gennaro Gattuso wygrali tylko jedną z ostatnich sześciu potyczek.

W lidze spadli na siódmą pozycję, a w czwartek powalczą z Granadą o pozostanie w Lidze Europy. W Hiszpanii kilka dni temu przegrali 0:2.

Do przerwy na stadionie Atalanty goli nie było. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie miejscowym dał Kolumbijczyk Duvan Zapata. Sześć minut później strzałem z pola karnego wyrównał Zieliński, który grał do 84. minuty.

Później gole dla ekipy z Bergamo zdobyli Robin Gosens i inny Kolumbijczyk Luis Muriel (14. bramka w sezonie), następnie niemiecki obrońca gospodarzy trafił pechowo do własnej bramki, a ostatecznie wynik ustalił Argentyńczyk Cristian Romero.

Atalanta z 43 pkt awansowała na czwartą lokatę, a Napoli ma trzy mniej i jest siódme.

Wcześniej w niedzielę w meczu na szczycie włoskiej ekstraklasy Inter pewnie pokonał na San Siro lokalnego rywala - AC Milan 3:0. Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Lautaro Martinez, a wynik spotkania ustalił w 66. minucie reprezentant Belgii Romelu Lukaku.