Przedwczesna wiosna w Oberstdorfie. Mistrzostwa świata w narciarstwie zagrożone?

Zimowe
Przedwczesna wiosna w Oberstdorfie. Mistrzostwa świata w narciarstwie zagrożone?
fot. PAP
Jak w MŚ w Oberstdorfie zaprezentuje się Kamil Stoch?

Trwa ostatnie odliczanie przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Niemcy będą musieli zmierzyć się z poważnym problemem. Do Bawarii zawita przedwczesna wiosna, a wysokie temperatury mogą pokrzyżować plany organizatorom i zawodnikom.

W dniach 23 lutego – 7 marca skoczkowie, biegacze narciarscy oraz kombinatorzy norwescy będą rywalizować w Oberstdorfie o medale głównej imprezy sezonu. Polscy kibice w głównej mierze liczą na dobry występ podopiecznych Michala Doleżala.

 

Złotego medalu ze skoczni normalnej w Seefeld będzie bronił Dawid Kubacki. Z kolei Kamil Stoch, który na tym samym obiekcie zdobył srebro, marzy co najmniej o powtórzeniu tego osiągnięcia. Wielkie nadzieje pokładamy również w konkursie drużynowym, w którym Biało-Czerwonych stać na wywalczenie miejsca na podium.


ZOBACZ TAKŻE: Marek Siderek: Mam nadzieję, że warunki będą optymalne dla wszystkich

 

Pytanie jednak, czy tych planów nie pokrzyżuje pogoda. Prognozy pokazują,  że do Oberstdorfu zawita przedwczesna wiosna. Już w poniedziałek temperatura może oscylować wokół 16 stopni Celsjusza! Dzień później – na inaugurację MŚ ma być zaledwie o trzy stopnie mniej. Jak podał portal yr.no – najcieplej ma być w czwartek 25 lutego. tego dnia termometry pokażą aż 17 stopni.

 

Co ciekawe, na ten dzień zaplanowany jest m.in. konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej. Jak w tej sytuacji zachowają się organizatorzy? Pogoda okaże się dla nich łaskawsza dopiero dwa dni później, kiedy do rywalizacji na skoczni o punkcie HS106 przystąpią panowie. Podczas konkursu temperatura ma wynosić siedem stopni, a siła wiatru będzie wynosić ok. 1 m/s.

 

Czy Niemcy są przygotowani na przedwczesne nadejście wiosny i tak wysokich temperatur? Jak poradzą sobie z topniejącym w mgnieniu oka śniegiem? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najbliższych dniach.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze