Jerzy Brzęczek rozmawiał ze Śląskiem Wrocław

Piłka nożna
Jerzy Brzęczek rozmawiał ze Śląskiem Wrocław
fot. PAP
Kiedy Jerzy Brzęczek wróci do pracy?

Ciekawe informacje przekazał dziennikarz Adam Godlewski. Jego zdaniem Śląsk Wrocław rozmawiał z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem.

Niepewna pozycja trenera Vítezslava Lavicki sprawia, że w mediach spekuluje się na temat jego możliwych następców. Jak stwierdził Godlewski, w gabinetach szefów Śląska pojawił się pomysł zatrudnienia Brzęczka. Taki scenariusz, przynajmniej na ten moment, jest jednak niemożliwy do zrealizowania. Brzęczek jest bowiem związany kontraktem z PZPN do końca sezonu i obowiązuje go okres wypowiedzenia.

Innymi kandydatami łączonymi z ewentualnym zastąpieniem czeskiego szkoleniowca są Maciej Stolarczyk, Maciej Skorża, Ireneusz Mamrot oraz Jacek Magiera. Stolarczyk i Magiera pracują aktualnie z juniorskimi reprezentacji Polski, a Skorża i Mamrot pozostają bez pracy. Były trener Jagiellonii był już w przeszłości łączony z ewentualną pracą w Śląsku, gdy z powodzeniem trenował Chrobrego Głogów w niższych klasach rozgrywkowych.

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: Trener reprezentanta Polski stracił pracę


Lavicka pracuje w stolicy Dolnego Śląska od stycznia 2019 roku. W aktualnym sezonie jego podopieczni zdobyli 25 punktów i zajmują szóstą lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie