Maria Vicente poszkodowana. Straciła szansę na medal przez... sędziów

Inne
Maria Vicente poszkodowana. Straciła szansę na medal przez... sędziów
fot. PAP
Pomyłka sędziów kosztowała Marię Vicente szansę na złoty medal w skoku w dal.

Pomyłka sędziów podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Hiszpanii w Madrycie kosztowała Marię Vicente szansę na złoty medal w skoku w dal. Najlepszą tego dnia próbę 19-letniej zawodniczki najpierw uznano za spaloną, a potem zmieniono decyzję, ale nie dało się już zmierzyć odległości.

- Nie da się tego wyjaśnić. Jeden sędzia zobaczył, że to był prawidłowy skok, ale ci przy skoczni uznali, że spaliłam, i zasypali mój ślad. Jestem rozdygotana, bo chciałam pokazać się z jak najlepszej strony, a przegrałam z takiego powodu. Spodziewałam się więcej po tych mistrzostwach - powiedziała ze łzami w oczach Vicente.

 

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Dobek pokonał Adama Kszczota podczas mistrzostw Polski

 

Katalonka uzyskała na pierwszy rzut oka ok. 6,5 m, ale dokładnej odległości nie zmierzono, bo uznano próbę za spaloną. Powtórki potwierdziły, że była to błędna ocena. Pomyłki nie dało się już naprawić, ale sędziowie przyznali Vicente dodatkową próbę.

 

Zdenerwowana lekkoatletka kolejny skok spaliła, potem uzyskała 6,24, a na koniec 4,83. Ta druga próba wystarczyła, aby sięgnąć po brązowy medal, ale Vicente miała szansa na złoto - wywalczyła je Fatima Diame pokonując 6,51. Drugie miejsce zajęła Tessy Ebosele - 6,31 m.

 

Wcześniej Vicente została mistrzynią Hiszpanii w pięcioboju.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze