PKO BP Ekstraklasa: Kristian Vallo zawodnikiem Wisły Płock

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Kristian Vallo zawodnikiem Wisły Płock
fot. Cyfrasport
Słowak Kristian Vallo został nowym piłkarzem Wisły Płock.

Słowak Kristian Vallo został nowym piłkarzem Wisły Płock. 22-letni prawy obrońca został wypożyczony z MSK Żylina do końca sezonu 2020/21 z opcją pierwokupu.

Od kilku dni przebywał na testach w Płocku. Jest wychowankiem klubu MSK Żylina, od lat plasującego się w czołówce Fortuna Ligi, mistrza Słowacji sprzed pięciu lat. W swojej karierze w barwach pierwszego zespołu zanotował w sumie 87 występów, strzelił 6 bramek i miał 17 asyst.

 

 

W pierwszej części sezonu 2020/21 był podstawowym prawym obrońcą, który wystąpił w 14 meczach Fortuna Liga. Na swoim koncie zanotował jedną bramkę i cztery asysty.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Przełamanie Lecha Poznań w meczu ze Śląskiem Wrocław

 

Jak poinformował dyrektor sportowy Wisły Płock Paweł Magdoń, temat wzmocnienia prawej strony defensywy przewijał się w klubie od dawna.

 

- Na tej pozycji potrzebowaliśmy większej rywalizacji, stąd też wypożyczenie z opcją pierwokupu Kristiana Vallo z MSK Żylina. Zależało nam na tym, żeby pozyskać ofensywnie usposobionego bocznego obrońcę i Kristian idealnie wpisuje się w ten profil. Warto też wspomnieć, że wielokrotnie reprezentował Słowację na arenie międzynarodowej jako zawodnik kadr młodzieżowych. Cieszymy się, że dołączył do Wisły Płock i liczymy na jego dobre występy - powiedział.

 

Nowy zawodnik klubu z Płocka wystąpił również w 24 spotkaniach młodzieżowej reprezentacji Słowacji w różnych kategoriach wiekowych, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze