Queensberry Polska „Bitwa o Gniew II”. Karta walk

Sporty walki
Queensberry Polska „Bitwa o Gniew II”. Karta walk
fot. materiały prasowe
Podczas gali Karol Długosz zmierzy się z Krzysztofem Stawiarskim.

Już 5 marca na zamku w Gniewie odbędzie się kolejna gala Queensberry Polska „Bitwa o gniew II”. W walce wieczoru po raz drugi zaprezentuje się Paweł Augustynik, który podejmie Maxa Miszczenkę. W grze znajdzie się pas WBC International Silver.

Tytułu bronić będzie Augustynik, który w listopadzie na pierwszej gali Queensberry Polska wygrał walkę z Dariuszem Sękiem. Będzie to dla niego świetna okazja na przedłużenie doskonałej passy - zawodnik nie poniósł jeszcze ani jednej porażki w karierze.

 

Rywalem obrońcy pasa będzie Max Miszczenko - jeden z uczestników ostatniej gali Polsat Boxing Night. Wygrał wtedy przed czasem z Mateuszem Lisem i dopisał do konta siódmą wygraną. 

 

Na gali nie zabraknie zwycięzców z poprzedniego eventu. Ryszard Lewicki wygrał z Danielem Przewieślikiem, Michał Soczyński z Piotrem Rzymanem, a Karol Długosz okazał się lepszy od Pawła Martyniuka - wszyscy jednogłośną decyzją sędziów. Kamil Mroczkowsk pokonał z kolei Mateusza Rybarskiego przez nokaut techniczny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Augustynik: Nastawiłem się na nokaut. Pod koniec walki trochę się zmęczyłem

 

Pierwotnie w co-main evencie zmierzyć mieli się Abdulkhay Sharakhmatov i Stephen Jackson, jednak ze względów obostrzeń związanych z COVID-19, zawodnik z Uzbekistanu nie będzie mógł pojawić się na gali. Swoje umiejętności prawdopodobnie zaprezentuje kilka tygodni później.


Kolejna gala zaplanowana została na 10 kwietnia w Bytomiu, podczas której Damian Jonak doczeka się rewanżu na Andrew Robinsonie. Ostatnią walkę pomiędzy zawodnikami kontrowersyjnie wygrał na punkty Robinson. Na gali w Bytomiu zawalczy również w tej samej kategorii wagowej Bartłomiej Grafka z Markiem Heffronem.

 

Galę będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport.

Karta walk

Paweł Augustynik vs Max Miszczenko,
Ryszard Lewicki vs Piotr Brzoska,
Karol Długosz vs Krzysztof Stawiarski,
Wiktor Szadkowski vs Eryk Ciesłowski,

Kamil Mroczkowski vs Artsiom Charniakevich,

Islam Mayrasultanov vs Radomir Obruśniak,

Ihosvany Garcia vs Ruslan Rodzivich.

agb, Polsat Sport, informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze