UAE Tour: Filippo Ganna wygrał czasówkę. Pogacar liderem

Mistrz świata Włoch Filippo Ganna wygrał jazdę indywidualną na czas drugiego etapu zaliczanego do World Tour kolarskiego wyścigu UAE Tour.

Mistrz świata Włoch Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) wygrał jazdę indywidualną na czas drugiego etapu zaliczanego do World Tour kolarskiego wyścigu UAE Tour. Nowym liderem został Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Dotychczas na prowadzeniu był Holender Mathieu van der Poel, ale belgijska grupa Alpecin-Fenix) wycofała się z zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z członków ekipy.

Rafał Majka (UAE-Team Emirates) zajął w poniedziałkowej, 13-kilometrowej czasówce na wyspie Hudayriyat 54. miejsce ze stratą 1.12 min do Ganny.

Triumfator jazdy indywidualnej na czas we wrześniowych mistrzostwach świata w Imoli wyraźnie zwyciężył na tym krótkim odcinku w ZEA. Wyprzedził o 14 sekund Szwajcara Stefana Bisseggera (EF Education-Nippo) i o 21 Duńczyka Mikkela Bjerga (UAE Team Emirates). Czwarty był Pogacar. Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France stracił 24 sekundy, ale został liderem.

W klasyfikacji generalnej Słoweniec ma pięć sekund przewagi nad Portugalczykiem Joao Almeidą (Deceuninck-Quick-Step). Majka zajmuje 64. miejsce ze stratą ponad dziewięciu minut do lidera.

Wyniki drugiego etapu: Jazda indywidualna na czas - 13 km