Były mistrz boksu Caolan Smyth spędzi 20 lat w więzieniu

Sporty walki
Były mistrz boksu Caolan Smyth spędzi 20 lat w więzieniu
fot. PAP

Caolan Smyth był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej Kinahan. Po jednej z zaplanowanych akcji i usiłowaniu zabójstwa młodzieżowy mistrz boksu został skazany na 20 lat pozbawienia wolności.

Smyth spędzi w więzieniu dwie dekady za udział w strzelaninie i próbie zabójstwa Jamesa Gately'ego w 2017 roku. Członek konkurencyjnego gangu został postrzelony pięć razy na stacji benzynowej w pobliżu lotniska w Dublinie. 32-letni ojciec dwójki dzieci został ciężko ranny, ale przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej, którą miał na sobie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Queensberry Polska "Bitwa o Gniew II". Karta walk

 

Firma MTK stworzona przez Kinahan oznajmiła w trakcie śledztwa, że nie jest zaangażowana w przestępczość zorganizowaną. Mimo że za obecnie jedna z najbardziej wpływowych firm w sportach walki opowiedziała się za Kinahan, to według sędziego za próbą zamachu stał jej członek - Smyth. Były pięściarz nie przyznał się do popełnionego czynu.

 

 

Smyth od najmłodszy lat osiągał sukcesy w boksie. Już jako dwunastolatek został mistrzem Irlandii. Jego rodzice rozstali się, gdy był dzieckiem. Wtedy porzucił szkołę i zaczął pracować w handlu, budownictwie i ochronie. W końcu dostał się do zorganizowanej grupy przestępczej Kinahan Organised Crime Group (KOCG).

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze