Kiedy Jerzy Brzęczek wróci do pracy? Padła wstępna data

Piłka nożna
Kiedy Jerzy Brzęczek wróci do pracy? Padła wstępna data
fot. Cyfrasport
Jerzy Brzęczek na razie odpoczywa od pracy

Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w ostatnim czasie był łączony z powrotem do PKO Ekstraklasy. Nie zdecydował się jednak na rozmowy. Jeśli wróci na trenerską ławkę, to najwcześniej latem.

Z trenerem kontaktowali się przed paroma dniami przedstawiciele Śląska Wrocław, o czym poinformował dziennikarz Adam Godlewski. Jak ustaliła Interia, nie jest to jedyny klub Ekstraklasy, który sondował możliwość zatrudnienia Brzęczka. W obu przypadkach nie doszło jednak do otwarcia formalnego etapu rozmów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kapustka na zachętę, czyli dlaczego Sousa sięgnie po graczy ESA

 

Co istotne, nie należy się spodziewać przełomu w tej kwestii w perspektywie najbliższych miesięcy. Jak usłyszeliśmy, niedawny selekcjoner nie zamierza podejmować pracy aż do lata. Termin powrotu na trenerską ławkę wyznaczył sobie na czerwiec lub lipiec. Braku ofert, co widać już teraz, raczej nie powinien przesadnie się obawiać.

 

Jego zamierzenie zburzyć może wiosną tylko wyjątkowo atrakcyjna propozycja, co raczej z gruntu wyklucza pierwszoplanową rolę klubu z rodzimej Ekstraklasy. Kontrakt Brzęczka z PZPN-em wygaśnie wraz z końcem finałów Euro 2020, które odbędą się w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Do tego czasu szkoleniowiec będzie pobierał ze związkowej kasy miesięczną pensję. Jej wysokość - wedle rożnych szacunków - wynosi 90-120 tys. złotych.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

UKi, Interia

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze