Liga Mistrzów: Chelsea skromnie pokonała Atletico. Piękny gol z przewrotki

Chelsea wygrała z Atletico Madryt w 1/8 finału LM.

Chelsea wygrała z Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Bramką z przewrotki popisał się Olivier Giroud.

Spotkanie otworzyła żółta kartka Masona Mounta, który faulował Joao Felixa już w 2. minucie. Dosłownie chwilę później Atletico miało szansę na otwarcie wyniku, ale błędu Mendy'ego nie wykorzystał Luis Suarez.

Atletico było w przewadze w pierwszych piętnastu minutach meczu i miało jeszcze jedną okazję do strzelenia gola. W 13. minucie z kilku metrów chybił Thomas Lemar nie wykorzystując świetnego podania Suareza. Francuzowi zabrakło dosłownie centymetrów.

Na tym jednak realne okazje się zakończyły. Chelsea miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafiła jej przekuć w zagrożenie bramki Atletico. Poza pierwszym kwadransem próżno było szukać ciekawych sytuacji i kreatywnych zagrań, a obie ekipy toczyły walkę głównie w środku pola. W końcu sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry i zakończył pierwszą połowę.

Druga partia nie wyglądała znacznie bardziej obiecująco. Często na murawę padał Suarez, ale jak wskazywały powtórki więcej było w tym gry aktorskiej niż siły rywala. Gra wciąż toczyła się w środkowej części boiska, obie ekipy nastawiły się na grę obronną, a tempo akcji przeważnie spadało niż rosło z każdym podaniem.

Przełom nastąpił w 68. minucie. Nagle piłka przeniosła się pod bramkę Atletico, aż znalazła się w powietrzu przy Oliverze Giroud. Ten niewiele myśląc złożył się do przewrotki i zdobył pięknego gola. Radość okazała się nieco przedwczesna, bowiem sędzia dostrzegł u Francuza spalonego, ale po dłuższej wideoweryfikacji arbiter poprawił się uznając bramkę jako prawidłową. Chelsea prowadziło 1:0.

Trener Thomas Tuchel zdecydował się na zmiany w 74. minucie wprowadzając na murawę Kante i Ziyecha w miejsce Kovacica oraz Mounta. Prowokować swoich przeciwników zaczął Suarez, który wszedł z konflikt z Rudigerem, ale sędzia nie uznał tego za groźną sytuację i nie ukarał ich kartką.

Bramka Giroud okazała się tylko wyskokiem, bowiem nic więcej już się nie wydarzyło. Atletico nie miało ochoty na atak w tym spotkaniu, a Chelsea nie skorzystała już z żadnej okazji. Arbiter doliczył jeszcze sześć minut i zakończył to spotkanie. Drużyna z Londynu wywiozła z Bukaresztu cenną zaliczkę bramkową przed rewanżem.

Atletico Madryt - Chelsea FC 0:1 (0:0)

Bramka: Giroud 68

Atletico Madryt: Jan Oblak - Marcos Llorente, Stefan Savić, Felipe, Mario Hermoso (84. Vitolo) - Angel Correa (82. Moussa Dembele), Koke, Saul Niguez (82. Renan Lodi), Thomas Lemar - Joao Felix (82. Lucas Torreira), Luis Suarez

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger, Marcos Alonso - Mason Mount (74. N'Golo Kante), Jorginho, Mateo Kovacić (74. Hakim Ziyech) - Callum Hudson-Odoi (80. Reece James), Olivier Giroud (87. Kai Havertz), Timo Werner (87. Christian Pulisic)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.