LM: DE-KLA-SA-CJA! Bayern i Lewandowski zburzyli Rzym

Robert Lewandowski i spółka wygrali w Rzymie 4:1.

Nie od razu Rzym zbudowano, podczas gdy piłkarze Bayernu Monachium bardzo szybko zrównali go z ziemią - przynajmniej jej biało-błękitną część. We wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów armia Hansi Flicka zawładnęła Wiecznym Miastem, wygrywając z Lazio aż 4:1.

Takie zwycięstwo to więcej niż milowy krok w stronę awansu do ćwierćfinału Champions League. Bawarczycy byli lepsi w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Przed pierwszym gwizdkiem jasne było, że to mistrzowie Niemiec są faworytem tej konfrontacji, ale chyba najwięksi optymiści wśród kibiców Die Rotten nie spodziewali się takiego scenariusza. A może jednak?

Już w 9. minucie rywalizacji kolejną piękną kartę w historii tych rozgrywek zapisał Robert Lewandowski. Polak wykorzystał błędy w obronie Lazio, dopadł do piłki i wykorzystał sytuację sam na sam. Kapitan naszej kadry zdobył tym samym 72. bramkę w Lidze Mistrzów i wyprzedził legendarnego Raula Gonzaleza z Realu Madryt, awansując na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów.

Lewandowski miał jeszcze swoje okazje w dalszej fazie konfrontacji, ale to jego partnerzy z drużyny wyręczali go raz za razem. W 24. minucie było już 2:0 dla przyjezdnych po trafieniu Jamala Musialy. To nie był koniec koncertu Bayernu, ponieważ jeszcze przed przerwą trzeciego gola dołożył Leroy Sane.

Po pierwszej połowie totalnie stłamszone Lazio schodziło do szatni z druzgocącym wynikiem 0:3. Początek drugiej połowy to kolejny cios. Gola co prawda zdobył piłkarz gospodarzy, Francesco Acerbi. Sęk w tym, że było to trafienie samobójcze...

Odpowiedź miejscowych była niemal natychmiastowa, bowiem dwie minuty później - do właściwej bramki gola strzelił Joaquin Correa. Był to gol honorowy, ponieważ po tym trafieniu wynik nie uległ zmianie. Bayern w pełni zasłużenie zdeklasował rywali i jeżeli w rewanżu nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, może już po cichu świętować awans do ćwierćfinału Champions League. Pytanie ile czasu zawodnicy Lazio będą potrzebować, aby odbudować biało-błękitną część Rzymu.

S.S. Lazio - Bayern Monachium 1:4 (0:3)

Bramki: Joaquin Correa 49 - Robert Lewandowski 9, Jamal Musiala 24, Leroy Sane 42, Francesco Acerbi 47 sam.

Lazio Rzym: Pepe Reina - Patric (53. Wesley Hoedt), Francesco Acerbi, Mateo Musacchio (31. Senad Lulić) - Manuel Lazzari, Sergej Milinković-Savić (81. Danilo Cataldi), Lucas Leiva (53. Gonzalo Escalante), Luis Alberto (81. Jean Akpa Akpro), Adam Marusić - Ciro Immobile, Joaquin Correa

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Anthony Davies - Joshua Kimmich, Jamal Musiala (90. Eric Maxim Choupo-Moting) - Leroy Sane (90. Bouna Sarr), Leon Goretzka (63. Javi Martinez), Kingsley Coman (75. Lucas Hernandez) - Robert Lewandowski

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.