Liga Mistrzów: Lazio Rzym - Bayern Monachium. Skrót meczu (WIDEO)

Robert Lewandowski w meczu z Lazio Rzym

Bayern Monachium był bezlitosny dla Lazio Rzym w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu wygrali 4:1. Na listę strzelców wpisał się między innymi Robert Lewandowski. Zobaczcie skrót meczu Lazio Rzym - Bayern Monachium.

Mecz w Rzymie reklamowano przede wszystkim jako pojedynek dwóch snajperów, czyli Roberta Lewandowskiego z Ciro Immobile. Polak został wybrany najlepszym piłkarzem świata 2020 roku w wielu plebiscytach, natomiast Włoch triumfował w klasyfikacji "Złotego Buta". - Immobile dużo biega, gra bardzo szeroko. Nie jest klasycznym środkowym napastnikiem. Chociaż nie szuka na siłę bramek, piłka go znajduje w polu karnym. Potrafi strzelić głową, nogą, ale Bayern ma lepszego napastnika niż Immobile - ocenił w rozmowie z Polsatem Sport Zbigniew Boniek.

W meczu Lazio - Bayern Lewandowski wpisał się na listę strzelców już w 9. minucie, kiedy wykorzystał złe podanie Mateo Musacchio do własnego bramkarza, przejął piłkę i bez problemu wykończył sytuację sam na sam z Pepe Reiną. Był to jego 72. gol w Lidze Mistrzów, dzięki czemu zajmuje samodzielnie trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Na 2:0 podwyższył Jamal Musiala, który w piątek skończy dopiero 18 lat. Młodzieżowy reprezentant Anglii pokonał Reinę precyzyjnym uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów. W wieku dokładnie 17 lat i 363 dni został drugim najmłodszym zdobywcą gola w fazie pucharowej Champions League. Rekordzistą jest Bojan Krkic, który miał 17 lat i 217 dni, gdy trafił do siatki w ćwierćfinale sezonu 2007/2008 w barwach Barcelony. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się także Leroy Sane. Kolejny gol dla gości padł po samobójczym trafieniu Francesco Acerbiego, ale kilka chwil później stratę gospodarzy zmniejszył Joaquin Correa. Tempo spotkania spadało od tego momentu z każdą minutą i wynik nie uległ już zmianie.

Skrót meczu Lazio Rzym - Bayern Monachium

Lazio Rzym - Bayern Monachium 1:4 (0:3)

Bramki: Correa 49 - Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47 (s)

Lazio Rzym: Pepe Reina - Patric (53. Wesley Hoedt), Francesco Acerbi, Mateo Musacchio (31. Senad Lulić) - Manuel Lazzari, Sergej Milinković-Savić (81. Danilo Cataldi), Lucas Leiva (53. Gonzalo Escalante), Luis Alberto (81. Jean Akpa Akpro), Adam Marusić - Ciro Immobile, Joaquin Correa

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Anthony Davies - Joshua Kimmich, Jamal Musiala (90. Eric Maxim Choupo-Moting) - Leroy Sane (90. Bouna Sarr), Leon Goretzka (63. Javi Martinez), Kingsley Coman (75. Lucas Hernandez) - Robert Lewandowski

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.