Nazarij Rusyn wypożyczony do Legii Warszawa

Piłka nożna
Nazarij Rusyn wypożyczony do Legii Warszawa
fot. YouTube

Ukraiński napastnik Nazarij Rusyn wzmocnił warszawską Legię. 22-letni piłkarz został wypożyczony z Dynama Kijów do końca 2021 roku, ale mistrz Polski będzie miał opcję wykupu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Legii. Brałem udział w zgrupowaniach Dynama i sądzę, że jestem w odpowiedniej dyspozycji, mogę grać na 100 procent. Na pierwszym miejscu jest przede wszystkim drużyna. Moje gole mają służyć temu, żeby wygrywała i sięgała po trofea - powiedział Rusyn, były młodzieżowy reprezentant Ukrainy, cytowany na stronie Legii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa już nie odda pozycji lidera?

 

Jak przypomniał warszawski klub, Rusyn zadebiutował w Dynamie Kijów w wieku niespełna 19 lat. Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy rozegrał 47 meczów i zdobył 12 bramek, wywalczył również Puchar Ukrainy w sezonie 2019/20. Występował też w europejskich pucharach.

 

To już drugi piłkarz pozyskany tej zimy z kijowskiego klubu. Kilka dni wcześniej Legia wypożyczyła obrońcę Artema Szabanowa. Umowa z prawie 29-letnim ukraińskim piłkarzem, który rozegrał dwa mecze w kadrze narodowej swojego kraju, ma obowiązywać do 30 czerwca tego roku.

 

Broniąca tytułu Legia jest liderem ekstraklasy. W osiemnastu meczach zdobyła 36 punktów i o jeden wyprzedza Pogoń Szczecin.

 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze