Piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane z powodu pandemii

Piłka nożna
Piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane z powodu pandemii
fot. PAP

UEFA poinformowała we wtorek o odwołaniu tegorocznych mistrzostw Europy do lat 19, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Powodem są skutki pandemii COVID-19. Turniej piłkarzy miał odbyć się w Rumunii od 30 czerwca, a piłkarek - na Białorusi od 21 lipca.

"Podejmując te decyzje, Komitet Wykonawczy UEFA zwrócił uwagę, że przy obecnych ograniczeniach rządowych podróżowanie drużyn i organizowanie miniturniejów byłoby bardzo trudne" - napisała Europejska Unia Piłkarska w oświadczeniu.

 

Dodano, że skonsultowano się z federacjami członkowskimi UEFA i poparły tę decyzję.

 

"Chociaż to przykre, że w bieżącym sezonie nie mogą się odbyć żadne zawody młodzieżowe, w obecnych okolicznościach należy nadać priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu młodych sportowców" - podkreślono.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraiński napastnik wypożyczony do Legii Warszawa

 

Organ zarządzający europejską piłką nożną wciąż ma nadzieję, że wysiłki w zakresie szczepień pozwolą na organizację w tym roku seniorskich mistrzostw Europy - przełożonych z 2020 roku z powodu pandemii.

 

 

Turniej ma odbyć się od 11 czerwca do 11 lipca w 12 miastach z 12 krajów. Są nimi Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kopenhaga, Monachium, Rzym, Sankt Petersburg, Bukareszt, Budapeszt, Baku, a także Londyn, gdzie na stadionie Wembley mają zostać rozegrane m.in. półfinały i finał. 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie