Piłkarze Zenita St. Petersburg bohaterami! Uratowali życie człowieka

Piłka nożna
Piłkarze Zenita St. Petersburg bohaterami! Uratowali życie człowieka
for. PAP
Islam Zhilov, Nikita Simdyankin i Luis Anula uratowali życie człowieka.

Podczas obozu w Turcji trio Zenita Sankt Petersburg Islam Żiwoł, Nikita Simdjankin i Luis Anula wykazało się bohaterską odwagą. Po tym, jak w ośrodku treningowym wybuchł pożar dwóch piłkarzy i członek sztabu szkoleniowego rezerw rosyjskiej drużyny bez namysłu ruszyli na ratunek, by ratować życie człowieka uwięzionego w płomieniach.

Podczas jednego z treningów w tureckiej bazie sportowej wybuchł pożar. Jak się chwilę później okazało, w płomieniach uwięziony był jeden z pracowników. Zhilov, Simdyankin i Anula bez wahania pobiegli w ogień, by wyciągnąć nieprzytomnego mężczyznę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chelsea musi się bać Marcosa Llorente. Kat Liverpoolu jest w życiowej formie

 

Nikt by się nie spodziewał, że w trakcie przygotowań Zenita do rundy wiosennej jego dwóch piłkarzy i trener w międzyczasie uratują życie człowieka. Natychmiast po całym wydarzeniu całe trio okrzyknięto bohaterami i doceniono ich heroiczną postawę, a Zenit wydał oświadczenie w tej sprawie.

 

"Na zgrupowaniu doszło do incydentu, o którym nie możemy nie powiedzieć. Żiłow, Simdjankin i Anula wykonali prawdziwie męski czyn. Podczas biegania usłyszeli krzyki, podbiegli i zobaczyli dym. W jednym z pomieszczeń wybuchł pożar. Chłopaki wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę z płomieni i wezwali karetkę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Brawo, chłopaki!" - czytamy w komunikacie.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze