PlusLiga: Jurajscy Rycerze ograli Jastrzębski Węgiel

W zaległym meczu 14. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3. Gospodarze, którzy mają już zapewnione drugie miejsce w tabeli, zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Premierowa odsłona miała bardzo jednostronny przebieg, co spowodowane było słabszą dyspozycją jastrzębian. W środkowej części seta goście wypracowali sobie znaczącą przewagę (11:16). Utrzymali ją do końca seta, wieńcząc go skutecznym atakiem Piotra Orczyka (19:25).

W drugiej odsłonie również początkowo przeważali Jurajscy Rycerze. W pewnym momencie było już 10:15, wówczas jednak nastąpił niespodziewany zryw jastrzębian. Gospodarze popisali się serią wygranych akcji przy zagrywkach Łukasza Wiśniewskiego, świetnie grając blokiem (16:15). W końcówce również prezentowali się lepiej od rywali i po ataku Tomasza Fornala wygrali 25:20.

Był to jedyny dobry fragment gry gospodarzy w tym meczu. W kolejnym secie mieli jeszcze przebłyski, gdy w polu zagrywki pojawił się Jakub Bucki, w dalszej części seta znów jednak dominowali zawiercianie. Marcin Kania ustalił wynik na 20:25. Czwarta odsłona nie miała wielkiej historii. Grała tylko jedna drużyna, a w pewnym momencie różnica wynosiła już dziesięć oczek (8:18). Błąd gospodarzy w ataku dał przyjezdnym decydujący punkt (13:25).

Najwięcej punktów: Łukasz Wiśniewski (11), Mohamed Al Hachdadi (10), Jakub Bucki (10) – Jastrzębski Węgiel; Mateusz Malinowski (25), Piotr Orczyk (15), Paweł Halaba (12) – Aluron CMC Warta. MVP: Mateusz Malinowski (19/33 = 58% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 2 punktowe bloki).

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (19:25, 25:20, 20:25, 13:25)

Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Mohamed Al Hachdadi, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Yacine Louati, Jakub Bucki, Michał Szalacha, Eemi Tervaportti. Trener: Andrea Gardini.
Aluron CMC Warta: Piotr Orczyk, Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Paweł Halaba, Marcin Kania, Gjorgi Gjorgiew – Krzysztof Andrzejewski (libero). Trener: Igor Kolakovic.