KSW 59: Michał Włodarek przywita w klatce Darko Stosicia

Sporty walki
Michał Włodarek przywita w klatce KSW Darko Stosicia.

Michał Włodarek (8-2, 4 KO, 1 Sub) przywita w KSW serbskiego judokę, Darko Stosicia (13-4, 8 KO, 1 Sub). Pojedynek odbędzie się 20 marca na KSW 59 w limicie kategorii ciężkiej.

Michał Włodarek powrócił do klatki KSW po trzyletniej przerwie od startów na gali KSW 52. „Komar” potrzebował zaledwie 34 sekund, aby uporać się z Srdjanem Maroviciem. Poznaniak ma na koncie również cztery inne starcia dla największej europejskiej organizacji. Po zwycięstwie w zaledwie 27 sekund z Michałem Andryszakiem, Włodarek pokonał na pełnym dystansie Szymona Bajora. Potem przyszły dwie porażki z Olim Thompsonem i Michałem Kitą.

Darko Stosić zaczynał swoją przygodę ze sportami walki od judo, w którym sięgnął dziesięciokrotnie po tytuł mistrza Serbii oraz dwukrotnie został mistrzem Bałkanów w kategoriach juniorskich. Po znakomitej karierze w tej dyscyplinie zdecydował się na rozpoczęcie startów w MMA. Od 2012 roku stoczył już 17 pojedynków, z których 13 wygrał. Na swoim koncie Stosić ma między innymi tytuł mistrzowski organizacji Final Fight Championship oraz kilka pojedynków dla UFC.

Walka wieczoru | Main event

+120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) vs Bombardier (2-0, 2 KO)

Walka o pas kategorii koguciej | KSW Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Antun Racić (25-8-1, 13 Sub) vs Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO, 1 Sub)

120,2 kg/265 lb: Michał Włodarek (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Darko Stosić (13-4, 8 KO, 1 Sub)
77,1 kg/170 lb: Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 Sub) vs Michał Pietrzak (9-4, 3 KO, 2 Sub)
70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)