Liga Mistrzów: Atalanta Bergamo - Real Madryt. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Atalanta Bergamo - Real Madryt

Real Madryt wygrał na wyjeździe Atalantę Bergamo 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w ostatnich minutach Ferland Mendy. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 17. minuta, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Remo Freuler. Zobaczcie skrót meczu Atalanta Bergamo - Real Madryt.

Real Madryt, osłabiony brakiem wielu podstawowych piłkarzy, m.in. Karima Benzemy, Sergio Ramosa, Daniela Carvajala czy Edena Hazarda, mimo optycznej przewagi i kilku dogodnych okazji długo nie mógł zdobyć gola. Cztery minuty przed końcem strzałem z 20 metrów tuż przy słupku bramkarza miejscowych pokonał Mendy. To pierwsze trafienie Francuza w 27. występie w Champions League.

Choć mecz ze względów sanitarnych rozgrywany był przy pustych trybunach, to przed pierwszym gwizdkiem w okolicach obiektu w Bergamo zebrało się kilka tysięcy fanów, w tym rodziny z dziećmi. Odbyło się to wbrew m.in. apelom władz klubu, które wzywały sympatyków, by kibicowali gorąco, lecz nie przychodzili pod stadion.

Wiosną ubiegłego roku Bergamo stało się epicentrum pandemii COVID-19 we Włoszech, a pierwszy mecz 1/8 finału poprzedniej edycji LM przeciwko Valencii (4:1), rozegrany 19 lutego 2020 w obecności 45 tys. kibiców na stadionie San Siro w Mediolanie, przyczynił się - według ekspertów - do transmisji koronawirusa po całej Lombardii.

Skrót meczu Atalanta Bergamo - Real Madryt

Atalanta Bergamo - Real Madryt 0:1(0:0)
Bramka: Mendy 86

Atalanta Bergamo: Pierlugi Gollini - Rafael Toloi, Cristian Romero, Berat Djimsiti - Joakim Maehle (85. Jose Luis Palomino), Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Matteo Pessina - Duvan Zapata (30. Mario Pasalić), Luis Muriel (56. Josip Ilicić, 86. Rusłan Malinowski)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Raphael Varane, Nacho, Ferland Mendy - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Marco Asensio (76. Sergio Arribas), Isco (76. Hugo Duro), Vinicius Junior (57. Mariano Diaz)

Czerwona kartka: Freuler (17, za faul)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.