Liga Mistrzów: Manchester City pewnie pokonał Borussię Moenchengladbach

Manchester City wygrał z Borussią Moenchengladbach.

Manchester City wygrał wyjazdowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Borussią Moenchengladbach wynikiem 2:0. Bramki dla gości zdobyli Bernardo Silva i Gabriel Jesus. Spotkanie odbyło się w Budapeszcie na Puskas Arenie.

Spotkanie zgodnie z planem rozpoczął Manchester City. Goście utrzymywali się przy piłce i stanowili spore zagrożenie dla piłkarzy Moenchengladbach, którzy musieli cofnąć się pod własną bramkę. Gospodarze ruszali z kontrą, ale żadna z nich nie zakończyła się strzałem.

Borussia grała bardzo bezpiecznie, ale nie na tyle, aby nie dopuścić piłkarzy City do gry we własnym polu karnym. W 27. minucie właśnie w tym fragmencie boiska jak rażony piorunem padł Raheem Sterling po wejściu Bensebainiego. Anglik domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie uznał tego ataku za przewinienie.

To jednak nie był koniec ofensywy City. Wynik spotkania w 29. minucie otworzył Bernardo Silva. Portugalczyk wykorzystał znakomite dośrodkowanie od Cancelo z głębi pola i strzałem głową pokonał Sommera. Manchester prowadził już 1:0.

Podopieczni Pepa Guardioli wciąż przeważali, ale nie zdołali wbić kolejnego gola. W końcu sędzia doliczył jeszcze jedną minutę i zakończył pierwszą partię. Borussia musiała zaryzykować w drugiej połowie i włączyć się do ataku.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej części gry bez żadnych zmian. Ederson wciąż nie narzekał na nadmiar pracy, ale aż nadto miał jej Sommer. Jeden z obrońców Borussii podał piłkę prosto pod nogi Jesusa, ale ten w ostatniej chwili nie zdołał pokonać bramkarza.

Nagle do gry ruszyła Borussia. W 62. minucie bardzo blisko pokonania Edersona był Plea, który piętą kończył akcję po dośrodkowaniu Zakarii. W tej sytuacji zabrakło jednak centymetrów.

W odpowiedzi do siatki trafił Jesus. Zaledwie dwie minuty po efektownym strzale Plei Brazylijczyk wykorzystał podanie Silvy i pewnie uderzył w kierunku bramki Sommera. Manchester umocnił swoje prowadzenie w wyjazdowym meczu i był bliżej awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Obie ekipy przystąpiły do gry pozycyjnej starając się odnaleźć lukę w obronnych szykach rywala. Borussia rzadko decydowała się na wyjście z inicjatywą i głównie obserwowała wymianę piłki na swojej połowie. W 84. minucie akcja przeniosła się jednak w pole karne City, gdzie urazu doznał Hofmann. Niemiec długo trzymał się za kolano i potrzebował zmiany. W jego miejsce na murawie pojawił się Wolf.

Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty do regulaminowego czasu gry i to właśnie w tym czasie z szybką kontrą ruszyli gospodarze. Przytomnie zachował się jednak Ederson i nie pozwolił na honorowe trafienie w samej końcówce. W końcu arbiter odgwizdał koniec spotkania w Budapeszcie.

Borussia Moenchengladbach - Manchester City 0:2 (0:1)
Bramki: Silva 29, Jesus 65

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Denis Zakaria, Matthias Ginter - Stefan Lainer (63. Valentino Lazaro), Florian Neuhaus, Christoph Kramer, Jonas Hofmann (87. Hannes Wolf), Ramy Bensebaini - Alassane Plea (63. Marcus Thuram), Lars Stindl (74. Breel Embolo)

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Ruben Dias, Aymeric Laporte, Joao Cancelo - Ilkay Gundogan, Rodri, Phil Foden (80. Ferran Torres) - Raheem Sterling (69. Riyad Mahrez), Gabriel Jesus (80. Sergio Aguero), Bernardo Silva

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.