Liga Mistrzów siatkarzy: Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na ćwierćfinał Ligi Mistrzów siatkarzy! Osiem czołowych drużyn pozostało na placu boju tych prestiżowych rozgrywek, a wśród nich lider PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz czołowa drużyna włoskiej SuperLegi Cucine Lube Civitanova. Walkę o awans do półfinału obie ekipy rozpoczną w Italii. Relacja i wynik na żywo meczu Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl.

Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia przeszła przez fazę Ligi Mistrzów jak burza. ZAKSA w drodze do ćwierćfinału straciła jedynie punkt, a zdobyła ich 17. Taki dorobek dał drużynie z Kędzierzyna-Koźla pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie przed losowaniem par ćwierćfinałowych.

 

Natomiast środowy rywal polskiej drużyny przegrał jedno spotkanie na sześć możliwych i zajął drugie miejsce w grupie B. Lepszy bilans Lube od ZAKSY wcale nie świadczy o tym, że to ona będzie faworytem środowego starcia.

 

- Lube to zespół z absolutnej czołówki - zaznaczył Sebastian Świderski, prezes kędzierzyńskiego klubu. - Tak naprawdę powstrzymanie jednego zawodnika nic nie będzie zmieniało, bo akurat może w danym dniu inny zagrać lepiej. To moim zdaniem drużyna może nie kompletna, ale umiejąca ukryć swoje słabości i wykorzystać do maksimum swoje najmocniejsze strony - stwierdził.

 

Zobacz także: Polski półfinał Ligi Mistrzów siatkarzy? "Każdy ma prawo marzyć"

 

Przed ZAKSĄ spore wyzwanie, bowiem Lube walczy o obronę tutułu z ubiegłorocznej edycji. Do tego prawdziwy sprawdzian, biorąc pod uwagę, że na ligowym podwórku podopieczni Grbicia nie mają sobie równych.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 18.00 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze