Mocny skład Polaków na mecz w Pucharze Davisa

Tenis
Mocny skład Polaków na mecz w Pucharze Davisa
fot. Cyfrasport
Kamil Majchrzak

Pięciu zawodników LOTOS PZT Team: Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Wojciech Marek, Szymon Walków i Jan Zieliński zostało powołanych do składu reprezentacji narodowej przez jej kapitana Mariusza Fyrstenberga na mecz Pucharu Davisa Polska - Salwador. Spotkanie Grupy Światowej II odbędzie się w dniach 5-6 marca w Kalisza Arenie.

- Zanim przejdziemy do składów, to ze strony drużyny dziękuję władzom Kalisza za organizację wydarzenia. Wiemy, jakie to są realia, a także fakt, że wiele takich meczów zostało rok temu odwołanych. Teraz sytuacja jest skomplikowana, więc ukłony dla miasta i Polskiego Związku Tenisowego, że będziemy mogli zagrać. Tym bardziej, że mamy bardzo mocną drużynę, wszyscy zawodnicy są z Lotos PZT Team.

 

Do składu, ze względów treningowych, dołączy Piotr Matuszewski, miejscowy zawodnik. Z Salwadorem mecz nie będzie łatwy, Marcelo Aravelo to świetny zawodnik deblowy, może nam sprawić kłopoty. Cieszę się, bo lubię wyzwania, to też gwarant tego, że mecze będą na wysokim poziomie - powiedział Mariusz Fyrstenberg na środowej konferencji prasowej w Kaliszu.

 

- Wczoraj zostały ogłoszone oficjalne składy na mecze, ale zawsze możliwe są jeszcze zmiany, ponieważ obostrzenia ITF są bardzo ostre.
Dlatego będziemy mieli robione testy w niedzielę i w środę. Popieram to, dlatego jesteśmy przygotowani też na różne scenariusze i mamy zawodników numer sześć i siedem, jeśli zajdzie taka konieczność. Na pewno w żadnym nie ma Jerzego Janowicza, bo Jurek wciąż leczy kontuzję pleców. We wtorek miałem z nim kontakt i wiem, że powoli zaczyna się ruszać. Sam powiedział, że jest na dobrej drodze do powrotu. To kultowy zawodnik, nie tylko w naszej kadrze, ale i na świecie. Mieć go w zespole, to ciekawa sprawa. Wspierał nas, był od początku do końca, pomagał młodym zawodnikom. Znamy go i to wartość dodana do kadry narodowej - dodał.

 

Zobacz także: Puchar Davisa: Kamil Majchrzak i Kacper Żuk zagrają z Salwadorem

 

Polacy po raz drugi zagrają w Kalisz Arenie. Przed rokiem w marcu pokonali w niej ekipę Hongkongu 4:0, a wówczas debiuty reprezentacyjne odnotowali Żuk, Walków, Zieliński i junior Maks Kaśnikowski, a obok nich wystąpił w drużynie jako najbardziej doświadczony właśnie Janowicz.

 

W Grupie Światowej II rozegrane zostanie w marcu 12 meczów. Ośmiu najwyżej notowanych zwycięzców w rankingu reprezentacji narodowych ITF wywalczy automatyczny awans do przyszłorocznych spotkań play off o miejsca w Grupie Światowej I. Natomiast cztery najniżej notowane zespoły zostaną rozlosowane w dwie pary do spotkań "knock-out". W tym przypadku dopiero wygrana w listopadzie oznaczać będzie promocję, a porażka ponowną grę w play off o Grupę Światową II w 2022 roku.

KN, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze