Siatkarz opuści Jastrzębski Węgiel po kilku sezonach gry! Trafi do Asseco Resovii

Siatkówka
Siatkarz opuści Jastrzębski Węgiel po kilku sezonach gry! Trafi do Asseco Resovii
fot. PAP

Po trzech latach gry w drużynie Jastrzębskiego Węgla barwy klubowe ma zmienić po sezonie Jakub Bucki. Jak wynika z naszych informacji, w kolejnej edycji rozgrywek PlusLigi atakujący zasili Asseco Resovię.

Jakub Bucki w ekipie Jastrzębskiego Węgla występuje od 2018 roku. Wcześniej reprezentował barwy klubów Jadar Radom (2007–11), KPS Siedlce (2011–13), VK Slavia Svidnik (2013–14), VK Pavlodar (2014–16), KPS Siedlce (2016–17), BBTS Bielsko-Biała (2017–18).

 

Zobacz także: Kiedy ZAKSA i PGE Skra grają w Lidze Mistrzów?

 

32-letni atakujący w klubie z Jastrzębia-Zdroju pełnił głównie rolę zmiennika, był jednak bardzo wartościowym rezerwowym. Kibice z pewnością zapamiętają jego kapitalny występ w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Kazań (3:2). Jastrzębianie przegrywali w tie-breaku już 9:14, ale zdołali wygrać 16:14! W dużej mierze była to zasługa świetnej dyspozycji Buckiego w polu serwisowym.

 

Siatkarz grając w barwach jastrzębian nie raz potrafił błysnąć w elemencie zagrywki:

 

W swej dotychczasowej karierze Bucki przez siedem sezonów występował w ekstraklasie. Zagrał 109 meczów, w których zdobył 507 punktów. Jego największym sukcesem w barwach Jastrzębskiego Węgla był dotychczas brązowy medal mistrzostw Polski w 2019 roku. Być może w obecnym sezonie uda się poprawić to osiągnięcie.

 

Bucki w przyszłym sezonie ma trafić do Asseco Resovii, gdzie będzie najprawdopodobniej pełnił rolę zmiennika Macieja Muzaja.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie