EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra zdecydowanie lepszy od Polpharmy Starogard Gdański

Geoffrey Groselle poprowadził Enea Zastal BC do kolejnego zwycięstwa

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Polpharmę Starogard Gdański 110:89 (18:20, 21:25, 36:14, 35:30) w rozegranym awansem spotkaniu 28. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Geoffrey Groselle z 29 punktami, ośmioma zbiórkami i trzema asystami. Trevon Allen zdobył dla gości 24 punkty i zaliczył dziewięć zbiórek.

Od początku spotkanie było dość zacięte, a bardzo szybko swoją obecność na parkiecie zaznaczali Skyler Bowlin i Nikos Pappas. Polpharma się nie poddawała, a dobrze prezentował się przede wszystkim Joe Furstinger. Swoje akcje dodawał też Allen, a dzięki niemu starogardzianie mieli cztery punkty przewagi. Po trafieniu Łukasza Koszarka po 10 minutach było 18:20.

W drugiej kwarcie goście uciekli nawet na siedem punktów. Bardzo aktywny był Janis Berzins, ale to nie wystarczało na doprowadzenie chociażby do remisu. Obie drużyny popełniały sporo strat, ale to starogardzianie prezentowali się lepiej w ataku. Po kolejnej akcji Allena różnica wynosiła 11 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:45.

Trzecią kwartę ekipa trenera Żana Tabaka rozpoczęła od serii 10:0 i głównie dzięki Groselle’owi i Krisowi Richardowi wyszła na prowadzenie. Allen przestał trafiać, a zielonogórzanie powoli zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Skuteczny na linii rzutów wolnych był Pappas, a przewaga gospodarzy rosła. Po 30 minutach i "trójce" Bowlina było 75:59.

W kolejnej części meczu następne rzuty z dystansu Pappasa i Bowlina sprawiły, że Enea Zastal prowadził aż 24 punktami. Przyjezdni nie byli w stanie już nawiązać rywalizacji, bo brakowało wsparcia w ataku dla Allena. "Setkę" przekroczył Groselle, a jego drużyna wygrała ostatecznie 110:89.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 110:89 (18:20, 21:25, 36:14, 35:30)

Zastal Enea BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 29, Nikos Pappas 22, Skyler Bowlin 15, Kris Richard 13, Rolands Freimanis 10, Janis Berzins 7, Filip Put 4, Łukasz Koszarek 4, Nikodem Klocek 4, Krzysztof Sulima 2, Kacper Traczyk 0.

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 24, Joe Furstinger 20, Grzegorz Surmacz 12, Isaiah Williams 11, Sebastian Kowalczyk 10, Mateusz Itrich 5, Jacek Jarecki 3, Kevin Johnson 2, Steven Haney 1, Sebastian Walda 1.