Tokio 2020: Widzowie przy trasie sztafety olimpijskiej, ale bez wiwatów

Inne
Tokio 2020: Widzowie przy trasie sztafety olimpijskiej, ale bez wiwatów
Fot. PAP
Widzowie będą mogli ustawiać się przy trasie sztafety z olimpijską pochodnią w Japonii.

Widzowie będą mogli ustawiać się przy trasie sztafety z olimpijską pochodnią w Japonii, ale surowo zabronione będzie m.in. wiwatowanie. Organizatorzy igrzysk w Tokio ostrzegają także przed gromadzeniem się dużych grup ludzi.

Do rozpoczęcia letnich igrzysk, przesuniętych z powodu koronawirusa z 2020 na 2021 rok, pozostało pięć miesięcy. Pomimo utrzymujących się obaw o bezpieczeństwo uczestników zawodów olimpijskich, trwają przygotowania do ich przeprowadzenia. Sztafeta z ogniem ma wyruszyć 25 marca z Fukushimy. Dziesięć lat temu doszło tam do trzęsienia ziemi i tsunami, które wywołały katastrofę w elektrowni nuklearnej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Brisbane "preferowanym" kandydatem do organizacji IO 2032

 

Kolejne etapy sztafety będą mogli z bliska obserwować widzowie, ale konieczne będzie zakładanie masek ochronnych, przestrzeganie dystansu społecznego, unikanie tłumów itd. Organizatorzy zachęcają do wspierania uczestników brawami, zabraniają zaś wiwatowania, krzyków itp. W razie nieprzestrzegania zasad może dojść do zrezygnowania z jej niektórych odcinków.

 

Zaznaczono również, że obecność w niektórych punktach trasy będzie możliwa tylko na podstawie rezerwacji.

 

Wydarzenie będzie transmitowane w japońskiej telewizji oraz internecie.

 

Niosący pochodnię mogą biec lub iść bez masek, ale pod warunkiem, że zachowują wystarczającą odległość od innych. Poza tym uczestnicy sztafety muszą przechowywać dokumentację medyczną w okresie dwóch tygodni od ich udziału. Są proszeni też o unikanie np. jedzenia posiłków poza domem lub chodzenia do zatłoczonych miejsc.

ZOBACZ TAKŻE: Seiko Hashimoto szefową Komitetu Organizacyjnego

 

Igrzyska w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca, a organizatorzy zapewniają, że chcą zorganizować bezpieczną imprezę, mimo że pandemia jeszcze się nie skończyła.

 

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach stwierdził w środę, że decyzja dotycząca obecności zagranicznych kibiców może zapaść w kwietniu lub maju.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie