Liga Europy: Bezbramkowy remis na Old Trafford

Manchester United awansował do 1/8 finału LE.

Manchester United zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zremisowali 0:0 na własnym stadionie z Realem Sociedad. Pierwsze spotkanie zakończyło się wyjazdową wygraną "Czerwonych Diabłów" 4:0.

Pierwszą dobrą sytuację gracze z Manchesteru stworzyli sobie w 11. minucie spotkania. Szansy nie wykorzystał jednak Bruno Fernandes. Minutę później we własnym polu karnym przewinił Daniel James. Sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Mikel Oyarzabal. 23-latek uderzył jednak bardzo źle. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Deana Hendersona.

Niewykorzystana "jedenastka" podrażniła ambicje drużyny z San Sebastian. W ciągu kilku minut Real stworzył dwie groźne sytuacje w polu karnym United. Nie przyniosły one jednak efektu bramkowego. W 23. minucie ponownie okazję do zdobycia gola miał Bruno Fernandes, lecz tym razem Portugalczyk trafił w poprzeczkę.

Później bliski trafienia do siatki był James, lecz jego strzał głową instynktownie obronił Alejandro Demiro. Ostatecznie w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola.

Trzy minuty po zmianie stron niezły strzał z rzutu wolnego oddał Marcus Rashford. Następnie na prowadzenie mogli wyjść goście. Futbolówka po strzale głową Jona Bautisty trafiła w poprzeczkę bramki "Czerwonych Diabłów". W 63. minucie meczu padła bramka dla angielskiej drużyny. Gola zdobył Axel Tuanzebe, lecz po konsultacji z wozem VAR arbiter anulował bramkę. W polu karnym rywali przewinił Victor Lindelof. Szwed trafił kolanem w głowę obrońcy Realu Sociedad.

Kilka minut później bliski pokonania Demiro był Anthony Martial. Francuz atomowym uderzeniem posłał piłkę tuż nad bramką. Później żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Wynik ten okazał się wystarczający do awansu dla "Czerwonych Diabłów".

Manchester United - Real Sociedad 0:0

Wynik pierwszego spotkania 4:0

Awans: Manchester United

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.