Liga Europy: GIGANTYCZNA sensacja! SSC Napoli za burtą

SSC Napoli sensacyjnie odpadło z Ligi Europy.

W czwartkowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy ekipa SSC Napoli wygrała z Granadą 2:1. Zwycięstwo w takich rozmiarach jednak nie pozwoliło gospodarzom awansować do kolejnej rundy, ponieważ w pierwszym meczu przegrali 0:2.

Po ubiegłotygodniowej porażce 0:2 piłkarze SSC Napoli byli niesamowicie zdeterminowani, aby zmazać plamę. Dowodem na to kapitalny początek i trafienie już w 3. minucie Piotra Zielińskiego. Warto zaznaczyć, że reprezentant Polski popisał się kapitalną akcją i oddał kąśliwy strzał zza pola karnego.

Wydawało się, że taka inauguracja w wykonaniu podopiecznych Gennaro Gattuso sprawi, że jego zawodnicy błyskawicznie odrobią straty. W 25. minucie doszło do trafienia, ale autorstwa... Granady. Na listę strzelców efektownym uderzeniem głową zapisał się Angel Montoro.

To niesamowicie skomplikowało sytuację gospodarzy, którzy do awansu potrzebowali trzech trafień, zakładając, że nie stracą już żadnego gola. Mimo usilnych starań do przerwy na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1.

W drugiej połowie SSC Napoli natychmiast rzuciło się do ataku. Owoce tego dało się zauważyć po upływie pierwszego kwadransa. W 59. minucie miejscowi odzyskali prowadzenie za sprawą Fabiana Ruiza, który sfinalizował składną akcję całego zespołu.

Po tym trafieniu znowu odżyły nadzieje gospodarzy. Do pełni szczęścia brakowało im dwóch goli. Ekipa spod Wezuwiusza stwarzała sobie wiele dogodnych okazji, ale brakowało skuteczności. Klarowne sytuacje marnował m.in. Ruiz.

W samej końcówce wynik już nie uległ zmianie, mimo że arbiter doliczył aż siedem minut do regulaminowego czasu gry, a dwukrotni mistrzowie Włoch nie rezygnowali z ataków. To oznaczało sensacyjny awans Granady przy pyrrusowym zwycięstwie SSC Napoli.

SSC Napoli - Granada CF 2:1 (1:1)
Bramki: Piotr Zieliński 3, Fabian Ruiz 59 - Angel Montoro 25

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.