NHL: Finaliści poprzedniego sezonu wygrali bez straty gola

Finaliści poprzedniego sezonu, czyli broniący tytułu Tampa Bay Lightning i Dallas Stars, odnieśli zgodne zwycięstwa po 3:0 w środowych meczach ligi NHL. Mistrzowie pokonali u siebie Carolina Hurricanes, a ekipa z Teksasu wygrała na wyjeździe z Florida Panthers.

Obydwa spotkania miały dość podobny przebieg, tzn. szybko zdobyty gol, potem drugi – w przypadku mistrzów NHL strzelony jeszcze w pierwszej tercji, aż wreszcie ostatnie trafienie w końcowych fragmentach gry.

Gole dla Lightning strzelili Ross Colton (7. minuta), Blake Coleman (18.), Barclay Goodrow (60.). Z kolei dla Stars John Klingberg (1.), Esa Lindell (43.), Joel Kiviranta (57.).

W ligowej tabeli wciąż prowadzą zawodnicy Toronto Maple Leafs, którzy w 21 występach zgromadzili 32 punkty. Mają sześć przewagi nad Panthers, ale hokeiści tego klubu rozegrali 18 meczów.

Tym razem Maple Leafs pokonali Calgary Flames 2:1 po dogrywce. Aż do 57. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, a wtedy prowadzenie Flames dał Andrew Mangiapane. Na 88 sekund przed ostatnią syreną wyrównał William Nylander. Ten sam gracz przesądził o sukcesie drużyny z Toronto, drugi raz wpisując się na listę strzelców w 66. sekundzie dodatkowego czasu.

W Filadelfii miejscowi Flyers pokonali 4:3 New York Rangers, którym nie pomógł hat-trick (trzeci w karierze) Chrisa Kreidera.

Sporo emocji było też w spotkaniu Arizona Coyotes z Anaheim Ducks. Po 36 minutach goście wygrywali 3:0, lecz między 51. a 57. minutą gospodarze zdołali wyrównać. W serii karnych o sukcesie „Kojotów” przesądził Christian Dvorak.