Thierry Henry zrezygnował z funkcji trenera CF Montreal

Piłka nożna
Thierry Henry zrezygnował z funkcji trenera CF Montreal
fot. PAP
Thierry Henry zrezygnował z funkcji trenera CF Montreal.

Były znakomity francuski piłkarz Thierry Henry z powodów rodzinnych zrezygnował z funkcji trenera CF Montreal, występującego wcześniej pod nazwą Impact. W klubie amerykańsko-kanadyjskiej ligi MLS pracował od listopada 2019 roku.

"Z ciężkim sercem zdecydowałem się podjąć tę decyzję" - powiedział Henry, cytowany w oświadczeniu klubu.

 

"Ostatni rok był dla mnie osobiście niezwykle trudny. Z powodu światowej pandemii nie mogłem zobaczyć moich dzieci. Niestety, ze względu na trwające ograniczenia i fakt, że będziemy musieli ponownie przenieść się do USA co najmniej na kilka miesięcy, nie będzie inaczej. Rozłąka jest zbyt dużym obciążeniem dla mnie i moich dzieci. Dlatego z wielkim smutkiem muszę podjąć decyzję o powrocie do Londynu i opuszczeniu CF Montreal" - dodał 43-letni Francuz.

 

 

Jako zawodnik Henry występował w AS Monaco, Juventusie, Arsenalu Londyn (najwięcej sezonów w swojej karierze), Barcelonie i New York Red Bulls.

 

W roli szkoleniowca pracował jako jeden z asystentów w sztabie reprezentacji Belgii, samodzielnie prowadził AS Monaco i od listopada 2019 w CF Montreal.

 

Henry to najlepszy strzelec w historii reprezentacji Francji. W 123 meczach zdobył 51 bramek. W 1998 roku wywalczył z nią mistrzostwo świata, a dwa lata później mistrzostwo Europy.

 

 

Z Arsenalem Londyn dwukrotnie zdobył mistrzostwo Anglii (2002 i 2004). Z Barceloną również dwukrotnie triumfował w lidze hiszpańskiej (2009 i 2010), a także wygrał Ligę Mistrzów (2009). 

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze