EBL: Wyrównany mecz dla Legii

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jamel Morris.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu w górnej części tabeli Energa Basket Ligi Legia Warszawa pokonała Pszczółkę Start Lublin 74:72.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to Legia szybciej złapała odpowiedni rytm. Po akcjach Earla Watsona i Jamela Morrisa uciekała na pięć punktów. Devin Searcy zaczął na to odpowiadać, ale zabrakło wsparcia od reszty zawodników. M. in. dzięki rzutom wolnym Walerija Lichodieja po 10 minutach było 18:11. W drugiej kwarcie niezwykle aktywny był Mateusz Dziemba, a po jego trafieniach Pszczółka Start zbliżyła się na punkt. Później nieźle radził sobie też Kamil Łączyński, natomiast trójka Yannicka Franke dała lublinianom przewagę. Teraz to gospodarze mieli ogromne problemy z konstruowaniem ofensywy. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą gości 31:30.

Mecz w pierwszych akcjach trzeciej kwarty nie był zbyt ofensywny, ale dzięki późniejszemu zagraniu Grzegorza Kulki ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego miała cztery punkty przewagi. Przyjezdni zareagowali akcjami trzypunktowymi Martinsa Laksy oraz Damiana Jeszkego, czym zmieniali sytuację. Ostatecznie dzięki trafieniu Jakuba Karolaka po 30 minutach był remis - po 47. Obie drużyny zaczęły rzucać z dystansu w kolejnej części spotkania, a zespół będący na prowadzeniu zmieniał się właściwie co akcję. Cała czwarta kwarta była w związku z tym bardzo wyrównana, a głównymi postaciami byli Morris oraz Searcy. Kluczowy rzut w meczu należał do Lestera Medforda - to dzięki niemu ostatecznie Legia zwyciężyła 74:72.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jamel Morris z 26 punktami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Devin Searcy z 18 punktami i 12 zbiórkami.

Legia Warszawa - Pszczółka Start Lublin 74:72 (18:11, 12:20, 17:16, 27:25)

Punkty:

Legia Warszawa: Jamel Morris 26, Jakub Karolak 13, Grzegorz Kulka 12, Walerij Lichodiej 9, Lester Medford Jr 4, Grzegorz Kamiński 4, Nickolas Neal 4, Earl Watson 2, Adam Linowski 0, Przemysław Kuźkow 0, Dariusz Wyka 0

Pszczółka Start Lublin: Devin Searcy 18, Kamil Łączyński 10, Martins Laksa 10, Mateusz Dziemba 10, Damian Jeszke 9, Yannick Franke 8, Dustin Ware 4, Kacper Borowski 3, Roman Szymański 0, Sherron Dorsey-Walker 0