Fortuna 1 Liga: Angielski futbol w Łodzi, że Mucha nie siada! Emocje i remis Widzewa

Patryk Mucha z Głogowa strzelił gola na 1:1 w starciu Widzew - Radomiak.

W piątkowym spotkaniu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Widzewa Łódź zremisowała na własnym boisku z Radomiakiem Radom 1:1. Spotkanie dostarczyło sporych emocji. Nie zabrakło także ostrych zagrań.

Gospodarze przed tym meczem mieli osiem punktów straty do radomian. Widzew zwycięstwem zbliżyłby się do czołówki tabeli zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Z kolei przyjezdni w razie wygranej mogliby awansować ma drugie miejsce.

Pierwsza połowa, a zwłaszcza jej końcówka fatalnie potoczyła się dla łodzian. W 36. minucie za ostry faul z boiska wyleciał Mateusz Możdżeń, a dwie minuty później Radomiak objął prowadzenie za sprawą Karola Angielskiego. Piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy Widzewa, czym kompletnie zmyliła stojącego w bramce Jakuba Wrąbla.

Golkiper gospodarzy popisał się efektowną paradą w 43. minucie. Kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył bowiem Dawid Abramowicz, ale Wrąbel wyciągnął się jak struna.

Radomiak zasłużenie prowadził do przerwy 1:0, chociaż mógł strzelić więcej goli. Oprócz wspomnianej sytuacji z 43. minuty, na samym początku meczu Meik Karot trafił w słupek strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie i wydawało się, że grający w przewadze Radomiak kontroluje przebieg wydarzeń. Nic bardziej mylnego. Ambitni piłkarze Widzewa doprowadzili do remisu w 72. minucie. Wówczas z kilku metrów bramkę zdobył urodzony w Głogowie Patryk Mucha.

W samej końcówce łodzianie chcieli pójść za ciosem, ale jednocześnie szanowali cenny remis, biorąc pod uwagę grę w osłabieniu. Ostatecznie po sporych emocjach oba zespoły musiały pogodzić się podziałem punktów.

Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Patryk Mucha 72 - Karol Angielski 38