Kosmiczny występ Valentiny Diouf. 54 punkty w jednym meczu!

Siatkówka
Kosmiczny występ Valentiny Diouf. 54 punkty w jednym meczu!
fot. youtube.com/Valentina Diouf
Kosmiczny występ Valentiny Diouf. 54 punkty w jednym meczu!

Takie występy nie zdarzają się zbyt często! W meczu koreańskiej V-League zawodniczka KGC Ginseng Valentina Diouf zdobyła aż 54 punkty! Jej drużyna pokonała po tie-breaku Hyundai E&C Hillstate.

Włoska atakująca to największa siła swojej ekipy. Wystarczy powiedzieć, że zdobyła w tym sezonie 820 punktów, co przekłada się na blisko 40% wszystkich oczek KGC Ginseng! Próbkę swoich możliwości Diouf pokazała w piątkowym spotkaniu V-League. W 27. kolejce sezonu regularnego jej ekipa wygrała 3:2, a ona wywalczyła aż 54 punkty!

Zobacz także: Heynen zareagował na świetny występ Semeniuka! Co selekcjoner napisał siatkarzowi?

 

To oczywiście najlepszy wynik pojedynczej zawodniczki w tym sezonie. Na nieoficjalnej liście najlepszych punktujących w jednym spotkaniu, prowadzonej przez worldofvolley.com, Diouf plasuje się na szóstym miejscu. Najwięcej punktów w jednym meczu wywalczyła w 2019 roku Azerka Jana Kulan. W spotkaniu jej Toray z Hisamitsu Springs zapisała na koncie aż 60 oczek.

 

Dzięki tak spektakularnemu występowi Diouf wyprzedziła Annę Lazarevą na liście najlepiej punktujących w tym sezonie. Jej przewaga wynosi 28 punktów. Czy jej ekipa jest od niej uzależniona i przez to łatwiej ją rozczytać? Diouf uważa, że nie i dodaje, że nie jest przez to bardziej zmęczona. - W końcówce sezonu każdy ma mniej sił - stwierdziła.

 

Hyundai E&C Hillstate - KGC Ginseng 2:3 (21:25, 31:29, 16:25, 25:20, 12:15)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze