Liga Europy: Losowanie 1/8 finału. Transmisja i stream online

W piątek odbędzie się losowanie 1/8 finału Ligi Europy

Czas na losowanie 1/8 finału Ligi Europy! W stawce pozostało 16 klubów, między innymi AC Milan, Ajax Amsterdam, Arsenal, Manchester United, Roma i Tottenham Hotspur. Transmisja losowania 1/8 finału Ligi Europy w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl.

Piłkarze Leicester City przegrali u siebie w rewanżu ze Slavią Praga 0:2 i odpadli w 1/16 finału Ligi Europy. Awansowało m.in. Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Wcześniej w czwartek Piotr Zieliński strzelił gola dla Napoli w wygranym 2:1 meczu z Granadą, ale jego zespół odpadł. Ekipa z Leicester spisuje się bardzo dobrze w angielskiej ekstraklasie (obecnie trzecie miejsce), ale w Lidze Europy odpadła już na początku fazy pucharowej. Po remisie na wyjeździe ze Slavią 0:0, w rewanżu "Lisy" przegrały u siebie 0:2 po golach Lukasa Provoda i 19-letniego Senegalczyka Abdellaha Simy.

Z awansu do 1/8 finału cieszyło się m.in. Dynamo Kijów, które pokonało na wyjeździe FC Brugge 1:0 (w pierwszym meczu było 1:1). Obrońca ukraińskiego zespołu i reprezentacji Polski Tomasz Kędziora grał w rewanżu do 77. minuty.

Trudną przeprawę z Crveną Zvezdą Belgrad miał AC Milan. Oba mecze tych drużyn zakończyły się remisami (2:2 i 1:1). Dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe awans wywalczył wicelider Serie A.

Wcześniej w czwartek Piotr Zieliński strzelił gola dla Napoli w wygranym 2:1 z Granadą, lecz do kolejnej fazy awansował hiszpański zespół, który tydzień temu zwyciężył u siebie 2:0. Pomocnik reprezentacji Polski trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie, po ładnym strzale z dystansu. To jego drugi gol w tym sezonie LE. W 25. minucie Granada jednak wyrównała za sprawą Angela Montoro. Wprawdzie w 59. minucie zwycięską bramkę dla Napoli zdobył Hiszpan Fabian Ruiz, ale to było za mało, aby odrobić straty z pierwszego meczu.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu Arsenal pokonał Benficę Lizbona 3:2 i awansował do 1/8 finału (przed tygodniem było 1:1). Mecz, z uwagi na obostrzenia będące efektem pandemii koronawirusa, odbył się w Pireusie. Bohaterem okazał się Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Były napastnik Borussii Dortmund strzelił dwa gole, w tym przesądzający o awansie w 87. minucie.

Do kolejnej rudny awansował również m.in. szkocki Rangers FC. Zespół z Glasgow po raz drugi wygrał z Royal Antwerpia, tym razem 5:2. Przed tygodniem zwyciężył 4:3. Łącznie więc w dwóch meczach tych zespołów padło aż 14 bramek. Benfica i Rangers rywalizowały jesienią w fazie grupowej z Lechem. Poznański zespół zajął wówczas ostatnie miejsce w tabeli.

To nie był udany dzień dla niemieckich drużyn, choć teoretycznie ich rywale wydawali się niezbyt mocni. W 1/16 finału odpadły Bayer Leverkusen (po porażkach 3:4 i 0:2 z Young Boys Berno), a także Hoffenheim, który niespodziewanie uległ u siebie norweskiemu Molde FK 0:2 (wcześniej byto 3:3).

W tej fazie LE uczestniczyły po dwa najlepsze zespoły z 12 grup oraz drużyny, które zajęły trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.

Transmisja losowania 1/8 finału Ligi Europy w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 13:00.