MŚ Oberstdorf 2021: Szymon Kupczak i Andrzej Szczechowicz na dalszych miejscach po skokach do kombinacji

Szczepan Kupczak

Szczepan Kupczak zajął 25., a Andrzej Szczechowicz - 35. miejsce w konkursie skoków do kombinacji norweskiej na narciarskich mistrzostwach świata w Oberstdorfie. W zaplanowanym na godzinę 16 biegu na 10 km na trasę pierwszy ruszy Japończyk Ryota Yamamoto.

Kupczak uzyskał 98,5 m, Szczechowicz skoczył o 10 m bliżej. Pierwszy z Polaków rozpocznie bieg minutę i 37 sekund po Yamamoto, drugi ma 2.29 straty.

Japończyk uzyskał 106 m, a drugie miejsce zajął jego rodak Akito Watabe - 104 m i 20 s straty. Minimalnie gorszy był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber, który jest trzeci na "półmetku". Norweg pokonał 103 m i w biegu wystartuje 22 s po Yamamoto.

Piątkowe zawody to pierwsza z pięciu konkurencji w tej dyscyplinie na mistrzostwach świata. W sobotę kombinatorzy norwescy powalczą o medale na skoczni normalnej i w biegu na 5 km, w niedzielę - w rywalizacji drużynowej na skoczni normalnej i sztafecie 4x5 km. Później planowane są jeszcze zmagania na dużej skoczni.