NHL: Szóste zwycięstwo Detroit Red Wings. Hat-trick Sama Gagnera

"Czerwone Skrzydła" kontynuują zwycięska serię

Hokeiści Detroit Red Wings odnieśli dopiero szóste zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NHL. W czwartkowym meczu pokonali Nashville Predators 5:2, a trzy bramki zdobył Sam Gagner. To jego trzeci hat-trick w karierze.

31-letni Gagner strzelił gole w 29., 51. i 57. minucie. Bramki dla „Czerwonych Skrzydeł“ zdobyli również Luke Glendening (5.) i Adam Erne (57.). Z kolei trafienia dla rywali zanotowali Mikael Granlund (15.) i Erik Haula (43.).

Gagner błysnął dziewięć lat temu, kiedy w spotkaniu Edmonton Oilers z Chicago Blackhawks (8:4) zapisał na koncie po cztery bramki i asysty.

Obecnie Red Wings mają w dorobku 15 punktów, tyle samo co New York Rangers, Buffalo Sabres i Ottawa Senators.

Minionej nocy Senators wygrali z Calgary Flames 6:1, a dwa gole strzelił Colin White. Z kolei Sabres przegrali z New Jersey Devils 3:4 po dogrywce. Zwycięstwo „Diabłom” zapewnił Pavel Zacha w 62. minucie. Wcześniej miał dwie asysty. To był to jego ósmy występ z rzędu z punktami; dorobek to trzy bramki i siedem asyst.

Do 46. minuty rywalizacji New York Islanders z Boston Bruins był remis 2:2, a wtedy zaczął się koncert gry „Wyspiarzy”. W niecałe 11 minut zdobyli aż pięć bramek i w ten sposób pokonali Bruins aż 7:2.

Obrońcy tytułu Tampa Bay Lightning wygrali z Carolina Hurricanes 3:1, mimo że długo przegrywali 0:1.

Z kolei finaliści poprzedniego sezonu Dallas Stars prowadzili do 54. minuty z Florida Panthers 2:0, lecz w trzy minuty stracili trzy gole i ostatecznie ulegli rywalom 2:3.