Orlen Tour de Pologne Amatorów poświęcony pamięci Ryszarda Szurkowskiego

Inne
Orlen Tour de Pologne Amatorów poświęcony pamięci Ryszarda Szurkowskiego
fot. PAP
Ryszard Szurkowski zmarł 1 lutego 2021 roku

Tegoroczny Orlen Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie. Zawody będą poświęcone zmarłemu niedawno Ryszardowi Szurkowskiemu, a ich oficjalna nazwa to "Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego".

Orlen Tour de Pologne Amatorów to największe święto wszystkich miłośników kolarstwa. Rozgrywany od 2010 roku wyścig stał się kultowy, a w ostatnich edycjach startowało w nim niemal trzy tysiące zawodników. Przed rokiem, ze względu na pandemię, impreza się nie odbyła. W 2021 roku zostanie rozegrana w zupełnie nowym miejscu – Arłamowie.

 

Wyścig odbędzie się pod oficjalną nazwą "Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego". Tym samym upamiętniony zostanie jeden z największych sportowców w historii Polski, który zmarł 1 lutego w wieku 75 lat. Był najwybitniejszym polskim kolarzem – indywidualnym mistrzem świata, medalistą igrzysk olimpijskich i czterokrotnym zwycięzcą Wyścigu Pokoju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy kolarze o Ryszardzie Szurkowskim: Legenda, najlepszy

 

- Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

 

Tradycją Orlen Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Nie inaczej będzie w tym roku. Trasa liczy 80 kilometrów znajduje się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosi 1365 metrów.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa jaką jest Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu – powiedział Michał Kozak, Prezes Hotelu Arłamów.

 

- W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. To prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny Orlen Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem – dodał Lang.

 

psl, Polsat Sport, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze