Poznaliśmy miejsce i termin finałów LM siatkarzy i siatkarek

Siatkówka
Poznaliśmy miejsce i termin finałów LM siatkarzy i siatkarek
fot. CEV

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała, że mecze finałowe Ligi Mistrzów siatkarzy i siatkarek zostaną rozegrane 1 maja w Weronie. Przekazano również informację o podniesieniu puli nagród w tych rozgrywkach.

CEV przekazała, że podniesiono pulę nagród w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych do rekordowej łącznej sumy 4,8 mln euro, z czego zwycięzcy otrzymają po pół miliona euro, pokonani w finale - po 250 tysięcy, a półfinaliści - po 125 tysięcy euro.

 

Zobacz także: Włoski koncert ZAKSY! Mistrz Polski ograł siatkarskiego giganta

 

Obecnie rozgrywki Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów są na etapie ćwierćfinałów. Siatkarki drużyny Grupa Azoty Chemik Police przegrały pierwszy mecz u siebie z VakifBank Stambuł 0:3. Pierwsze mecze rozegrali też mężczyźni: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova 3:1, a PGE Skra Bełchatów uległa u siebie Zenitowi Kazań 1:3.

 

W 2019 roku po raz pierwszy mecze finałowe LM siatkarzy i siatkarek rozegrano tego samego dnia i w tej samej hali w Berlinie. W 2020 stolica Niemiec również miała być ich gospodarzem, ale nie dokończono rywalizacji wskutek pandemii COVID-19. Do 2018 roku rozgrywki zarówno kobiet jak i mężczyzn kończyły się turniejem Final Four z udziałem czterech czołowych drużyn.

 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie