Syn Alaksandra Łukaszenki prezesem Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego

Inne
Syn Alaksandra Łukaszenki prezesem Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego
fot. PAP
Wiktor Łukaszenka, syn Alaksandra Łukaszenki, został prezesem Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego

Wiktor Łukaszenka, syn Alaksandra Łukaszenki, został prezesem Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego - przekazała tamtejsza państwowa agencja informacyjna Belta. Zastąpił w tej roli ojca, który pełnił ją od 1997 roku.

Jak podała Belta, Wiktor Łukaszenka został wybrany na piątkowym posiedzeniu Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego w Mińsku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cios dla Aleksandra Łukaszenki! Białoruś straciła mistrzostwa świata w hokeju na lodzie

 

Po wyborach prezydenckich z 9 sierpnia ubiegłego roku, w których oficjalnie Alaksandr Łukaszenka zdobył 80,1 proc. głosów, pojawiły się liczne zarzuty oszustwa i w kraju wybuchły masowe protesty. Władze odpowiedziały na nie bezprecedensowymi represjami.

 

Wśród krytykujących głowę państwa było wielu sportowców. Jesienią ponad 1500 zawodników wystosowało list otwarty, w którym domagali się nowych wyborów i rezygnacji z przemocy wobec osób pokojowo protestujących. 66-letni polityk w odpowiedzi nazwał ich zdrajcami i zwolennikami opozycji.

 

Ze względu na napiętą sytuację Białoruś straciła w styczniu miano współgospodarza tegorocznych hokejowych mistrzostw świata. Pierwotnie kraj ten miał zorganizować imprezę razem z Łotwą, ostatecznie drugie z państw zostało samodzielnym jej gospodarzem.

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakazał już wcześniej Łukaszence wszelkich olimpijskich aktywności, włącznie z udziałem latem w igrzyskach w Tokio.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze