Borys Mańkowski przeszedł operację. Czeka go wiele miesięcy przerwy

Sporty walki
Borys Mańkowski przeszedł operację. Czeka go wiele miesięcy przerwy
fot. Polsat Sport
Przed Borysem Mańkowskim wiele miesięcy przerwy.

Nieprędko zobaczymy Borysa Mańkowskiego w klatce KSW. Zawodnik trenujący na co dzień w "Czerwonym Smoku" poddał się zabiegowi rekonstrukcji więzadła krzyżowego, co wyklucza go z walki na wiele miesięcy.

Wygląda na to, że w tym roku prawdopodobnie nie zobaczymy w klatce KSW byłego mistrza w kategorii półśredniej, Borysa Mańkowskiego. Za pośrednictwem Instagrama "Tasmański Diabeł" poinformował, że poddał się rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Gamrot: W każdej chwili jestem gotów wskoczyć do walki w UFC

 

"Plany na 2021 były wielkie, niestety zderzyły się one z rzeczywistością i teraz mam nadzieje, że zrealizuje chociaż małą część z nich...
Żeby to zrobić, najpierw musiałem się poddać rekonstrukcji ACL. Najważniejsze to się nie poddawać. Nigdy!" - napisał pod udostępnionymi zdjęciami.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Borys Mańkowski (@mankowski.borys)

 

Mańkowski w trzech ostatnich pojedynkach pokonał Vaso Bakocevicia, Marcina Wrzoska i Artura Sowińskiego. Seria zwycięstw przybliżyła go do upragnionego mistrzowskiego pasa. Poznaniak był uznawany za jednego z kandydatów do walki o tytuł mistrzowski z aktualnym czempionem Marianem Ziółkowskim. 

 

Plany będzie musiał odsunąć w czasie. Po rekonstrukcji więzadła krzyżowego do sprawności dochodzi się średnio pół roku. Zdarzają się przypadki, kiedy trwa to znacznie dłużej. 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie